Awans Jarografu, Totem dogonił Breeding Center

Nie można było narzekać na brak emocji na parkiecie Śremskiego Sportu w miniony weekend. Wręcz przeciwnie – było ich co nie miara. Z awansu do Ekstraligi cieszył się Jarograf, a potknięcie Breeding Center wykorzystał Totem, który na dwie kolejki przed końcem objął prowadzenie w rozgrywkach i teraz to on jest bliższy mistrzostwa.

GREEN BIKE EKSTRALIGA

Mega ciekawie zapowiada się ostatnia runda Ekstraligi. Po niedzielnych spotkaniach Totem zrównał się bowiem punktami z Breeding Center. Obrońcy tytułu pokonali 2:1 SBL oraz 2:0 Klub Kibica i czekali na odpowiedź lidera. Ten po gładkim 8:1 z Wartą Futsal zremisował 2:2 z Wangą. Oznacza to, że oba zespoły mają po 55 punktów, ale pozycję lidera stracił Breeding Center, bowiem Totem ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań. W najbliższą sobotę role się odwrócą. To Breeding Center będzie liczył na potknięcie rywali, a mają oni ciężkie mecze z Adam Oil i Wangą. Jeżeli oba wygrają to piłkarzom Breeding Center nie pomogą nawet wygrane z SBL i Green Bike. W sobotę czeka nas nie tylko bój o mistrza, ale i o III miejsce. Odzyskał je Adam Oil, który wygrał oba swoje spotkania i ma dwa „oczka” więcej od SBL, który znokautował 11:0 Majorczyków, ale przegrał z Totemem. Na dole tabeli także walka o uniknięcie spadku. Zagrożonych jest aż pięć drużyn: Optico (21 pkt), Agroltech (19), Klub Kibica (19), Warta Futsal (18) i Śremscy Fanatycy (17). Oj, będzie się działo…

 

I LIGA

W sobotnie popołudnie jako pierwsi rozgrywki zakończyli pierwszoligowcy. Emocji było sporo. Najciekawsza była walka o drugie miejsce pomiędzy Jarografem, a Instalatorem. Po porażce 0:7 z Niesłabinem i remisie 2:2 z Amareną z rywalizacji odpadło bowiem Ostrowo. W bezpośrednim pojedynku Instalator prowadził już 2:0, ale Jarograf grał do końca i zdołał uratować remis. Okazał się on niezwykle cenny, bo dał ekipie Mariana Michalaka awans. Piłkarze Jarografu przypieczętowali go wygrywając 4:3 z Białą Mewą. Instalator z kolei dzięki wygranej 3:2 nad TFP Kórnik zakończył rozgrywki na trzecim miejscu i o Ekstraligę, podobnie, jak Niesłabin, który wyprzedził Ostrowo, zagra w barażach. Do ostatniej kolejki trwała także walka o uniknięcie spadku. Ostatecznie spod przysłowiowego noża uciekli piłkarze TFP Kórnik. W bezpośrednim pojedynku pokonali oni 5:2 KS Rodę i to ekipa z Radzewa obok Kalejorza spadła do II ligi. O utrzymanie w barażach powalczą TFP i Biała Mewa.

 

II LIGA

W II lidze walka toczy się jedynie o awans i miejsce w barażach. W niedzielę poznaliśmy mistrza. Została nim ekipa Whisky Shop, choć apetyt na tytuł miała także drużyna Wędliniarstwa Ciachowskich. Wszystko rozstrzygnęło się w bezpośrednim pojedynku. Mający dwa punkty przewagi lider wygrał 3:2 i uciekł Ciachowskim. Ci mimo zwycięstwa 6:0 nad Raitechem straty już nie odrobią, ale mimo iż zostały jeszcze dwie kolejki już teraz mogą się ciszyć z awansu do I ligi. W barażach zagrają Kawcze i Mar-Trans, bowiem po niedzielnych porażkach szanse definitywnie stracił już Raitech.

INFORMACJA ODNOŚNIE BARAŻY I ZAKOŃCZENIA SEZONU ZOSTANIE ZAMIESZCZONA W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE. ODBĘDĄ SIĘ ONE NAJWCZEŚNIEJ PO 14-STYM KWIETNIA.

Skip to content