Amarena mistrzem I ligi! – relacja z weekendu GB Ligi halowe

Tegoroczne rozgrywki powoli wkraczają w decydującą fazę. Najszybciej mistrzostwo zapewnił sobie lider I ligi – Amarena, który tym sposobem w nowym sezonie zagra w Ekstralidze. W niej o tytuł wciąż walczą Breeding Center i Totem.

GREEN BIKE EKSTRALIGA

Piłkarze Breding Center i Totemu nie zwalniają tempa w wyścigu o mistrzostwo Ekstraligi. Oba zespoły pewnie wygrały swoje sobotnie spotkania. Totem liczył na potknięcie Breedingu w starciu z Adam Oil, ale ten niewiele był w stanie wskórać i choć przez chwilę było 1:1 to skończyło się pewną wygraną lidera 3:1. Totem rozbił 6:0 Green Bike i 7:0 Wartę Futsal, ale wciąż traci do Breeding Center dwa punkty, a do końca rozgrywek pozostały już tylko cztery kolejki. Na trzecie miejsce awansował SBL. „Bankowcy” do zera ograli Agroltech (2:0) i Śremskich Fanatyków (6:0) wykorzystując tym samym fakt, że Adam Oil przegrał z liderem, a także zremisował 3:3 z Klubem Kibica. Ten spośród drużyn zagrożonych spadkiem zrobił największy krok ku utrzymaniu, bowiem pokonał także 4:2 Optico. Mimo remisu 2:3 z Wangą na miejsce oznaczające bezpośredni spadek wrócili Śremscy Fanatycy. Wyprzedziła ich Warta Futsal, która pokonała 4:1 PHU Majorczyk.

I LIGA

Już tylko dwie kolejki pozostały do zakończenia rywalizacji w I lidze. Mimo porażki 1:4 w zaległym meczu z Instalatorem pierwsze miejsce i mistrzostwo zapewniła sobie Amarena. Lider ograł 4:1 Kalejorza oraz 3:0 Białą Mewę i ma 8 punktów przewagi nad Ostrowem. Wicelider pokonał co prawda Jarograf 4:1, ale podzielił się punktami z PHU Fiedler remisując 4:4. Piłkarze Ostrowa mają punkt przewagi nad Jarografem i Instalatorem. To właśnie pomiędzy tą trójką rozegra się walka o drugie miejsce premiowane awansem do Ekstraligi. W dolnej części tabeli trwa z kolei walka o utrzymanie się w I lidze. Pogodzeni z tym faktem są już piłkarze Kalejorza, ale wciąż nie wiadomo, który zespół podzieli ich los. Aktualnie w najgorszej sytuacji jest ekipa TFP Kórnik. Drużyna ta ma na koncie już sześć porażek z rzędu. Te ostatnie z Niesłabinem (1:2) i Jarografem (1:5) zepchnęły zespół na przedostatnie miejsce. Zagrożeni są także piłkarze Białej Mewy i Rody Radzewo, które mają nad TFP dwa punkty przewagi.

II LIGA

W II lidze z walki o mistrzostwo nie rezygnują piłkarze Wędliniarstwa Ciachowskich, którzy wciąż depczą po piętach Whisky Shop. W niedzielę oba zespoły odniosły po dwa zwycięstwa. Lider ograł 6:1 Turtlesy i 5:1 Raitech, z kolei Ciachowscy okazali się lepsi od Mar-Trans (3:1) i Kawcze (2:0). Aktualnie oba zespoły dzielą tylko dwa punkty, a przed nimi jeszcze bezpośrednie starcie, które wyłoni mistrza II ligi. Po porażce z Wędliniarstwem szans na bezpośredni awans nie mają już piłkarze Kawcza. Pozostaje im gra o miejsce w barażach. Blisko nich jest także Mar-Trans, który w kluczowym meczu pokonał Raitech 2:1.

Skip to content