6 akcesoriów dla początkującego pływaka

Kiedy rozpoczynasz swoją przygodę z pływaniem, warto zaopatrzyć się w kilka podstawowych akcesoriów. Dzięki nim, uprawianie tego sportu będzie nie tylko prostsze, ale także zdecydowanie przyjemniejsze. Oto kilka gadżetów, w które powinien zaopatrzyć się każdy początkujący pływak.

Po pierwsze: okulary do pływania

Bez względu na to czy pływasz w basenie, czy też w otwartym akwenie, z pewnością szybko się przekonasz, że okulary pływackie są niezbędnym gadżetem. Dzięki nim zanurzenie głowy pod wodą będzie zdecydowanie prostsze i mniej stresujące. Nie wspominając już o tym, że będziecie mogli podziwiać niezwykłe, podwodne widoki. Okulary do pływania szczególnie poleca się się osobom, które mają wrażliwe oczy. Szeroki wybór znajdziesz w sklepie https://www.sport-shop.pl/okulary-plywackie-c-163.html

Po drugie: wiosełka

Wiosełka w znaczący sposób ułatwiają naukę pływania, jednak przydadzą się także nieco bardziej zaawansowanym pływakom. Dzięki nim nasze dłonie stawiają wodzie większy opór, a przez to łatwiej jest nam utrzymać się na powierzchni. Ponadto, ten gadżet pozwala nam pływać znacznie szybciej, co z pewnością będzie pomocne w czasie wodnych zabaw.

Po trzecie: gogle do pływania z rurką

Ten gadżet przyda wam się szczególnie w trakcie egzotycznych wakacji. Jednak nie oznacza to, że nie będziecie z niego pożytku w polskich jeziorach lub nad Bałtykiem. To właśnie gogle do pływania pozwolą podziwiać wam piękno podwodnego świata. Dzięki wmontowanej rurce łatwiej będzie pokonać wam strach przed pływaniem oraz zanurzeniem się pod wodą.

Po czwarte: płetwy

Nic tak nie ułatwia pływania jak płetwy. Z pewnością przydadzą się wszystkim pływakom, bez względu na stopień zaawansowania. To właśnie dzięki nim możemy pływać szybciej i sprawniej, gdyż wzmacniają mięśnie nóg oraz zwiększają opór wody. Idealnie sprawdzają się także w czasie nurkowania. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także monopłetwy, przypominające nieco syreni ogon. Pamiętajcie jednak, że ich używania wymaga nieco wprawy.

Po piąte: zatyczki do nosa i uszu

Wielu początkujących pływaków zapomina, jak istotnym jest stosowanie zatyczek. Początkowo może to wydawać się nieco dziwne, jednak szybko przekonacie się, że ich stosowanie nie jest uciążliwe i przynosi same korzyści. To właśnie dzięki nim zabezpieczysz się przed podrażnieniami i infekcjami.

Po szóste: dobrej jakości czepek

Dla wielu pływaków stosowanie czepka to prawdziwa zmora, jednak osoby korzystające z publicznych basenów i kąpielisk powinny bezwzględnie je stosować. Dzieje się tak ze względów higienicznych, jednak nie bez znaczenia jest także aspekt praktyczny. Czepki znacząco podnoszą komfort pływania, znacznie osobom, posiadającym długie włosy.

Po siódme: deska do pływania

Jeżeli dopiero rozpoczynasz naukę pływania, deska z pewnością pozwoli ci poczuć się w wodzie pewniej. Będzie doskonałą asekuracją oraz zabezpieczeniem w przypadku, gdy zmęczysz się w trakcie pływania lub kiedy złapie cię skurcz. Możesz wybierać spośród szerokiego asortymentu desek: od lekkich wykonanych z pianki, aż po zdecydowanie solidniejsze modele wykonane z plastiku lub innego rodzaju tworzywa sztucznego.

Skip to content