Warsztaty z psychologii sportu za nami.

W dniu 02.02.2019 dla naszych klientów w obiekcie Śremskiego Sportu odbył się wykład, który poprowadził Bartosz Kałużny Athletes Coaching & Mental Training. Tematami przewodnimi podczas 2-godzinnych warsztatów z psychologii sportu były – wyznaczanie celów w sporcie oraz utrzymanie motywacji do treningów.

„Umiejętność wyznaczenia ambitnego, a jednocześnie realistycznego celu jest kluczowa do jego osiągnięcia. Przy zastosowaniu technik, z których korzystają najlepsi sportowcy uczestnicy nauczą się wyznaczać cele sportowe, które będą sprecyzowane, atrakcyjne, realistyczne przy jednoczesnej możliwości kontrolowania ich postępów. W drugiej części spotkania omówiona została kwestia utrzymania motywacji do uprawiania sportu.” – Bartosz Kałużny

Podczas dwugodzinnych warsztatów uczestnicy dowiedzieli się się czym jest motywacja zewnętrzna i wewnętrzna i jak można ją wykorzystać w codziennych treningach. Poznali także techniki zwiększające ich motywację. Spotkanie odbywało się w miłej atmosferze i po jego zakończeniu każdy z uczestników podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat zajęć, wszyscy wyrazili chęć ponownego spotkania.