Breeding Center liderem na półmetku Ekstraligi, ale wyeliminowany z Pucharu Ligi

W sobotę zespoły Green Bike Ekstraligi kończyły pierwszą rundę spotkań, a w niedzielę odbyły się ćwierćfinały Pucharu Ligi. Dwukrotnie zmierzyły się ze sobą ekipy Breeding Center i SBL. W lidze lider półmetka rozgrywek wygrał 2:0, ale w rewanżu przegrał 2:4 i odpadł z walki o trofeum w pucharach.

GREEN BIKE EKSTRALIGA
Piłkarze Breeding Center w imponującym stylu zakończyli pierwszą rundę. Odnieśli dwa kolejne zwycięstwa i prowadzą w tabeli z kompletem 33 punktów! W sobotę łatwych przepraw z SBL i Green Bike jednak nie mieli. Pierwsze spotkanie wygrali 2:0, a w drugim przegrywali do przerwy 0:1, ale ostatecznie pokonali rywali 4:2. Dzięki temu powiększyli przewagę nad Totemem, który co prawda ograł 2:0 Wangę, ale wcześniej zremisował 3:3 z Adam Oil. Ci z kolei przegrali 2:6 mecz o III miejsce w tabeli z SBL. Kapitalnie rundę zakończył Agroltech. Cztery zwycięstwa z rzędu robią wrażenie. Tym razem ekipa z Wyrzeki okazała się lepsza od Śremskich Fanatyków i PHU Majorczyk. W zgoła odmiennych nastrojach do rewanżów przystąpi Optico, które zanotowało cztery porażki z rzędu. Cztery punkty dopisał Klub Kibica. Jeden za remis z Green Bike i trzy za zwycięstwo z Majorczykami. Rewanże zapowiadają się ciekawie, bo każda z drużyn ma o co grać.

PUCHAR LIGI
Ćwierćfinałowe mecze Pucharu Ligi dostarczyły sporych emocji. Najmniej było w potyczce Totemu z Agroltechem, bowiem obrońca trofeum wygrał gładko 6:1. Jego półfinałowym rywalem będzie Adam Oil. Po zaciętym meczu pokonał on bowiem 3:2 Whisky Shop. Co ciekawe, lider II ligi prowadził w tym spotkaniu 2:0. Nie dał jednak rady utrzymać tej przewagi, a mógł ją nawet powiększyć. Adam Oil wycofał bramkarza i odrobił straty zapewniając sobie miejsce w półfinale. Drugą parę tworzą PHU Fiedler i SBL. Drużyna Zbigniewa Szozdy po karnych pokonała Green Bike. W meczu goli nie było, a w serii karnych padło ich aż 11. Pierwszoligowcy wygrali 6:5 i cieszyli się z historycznego wyniku. Zmierzą się teraz z SBL, który udanie zrewanżował się Breeding Center za sobotnią porażkę w lidze. „Bankowcy” pokonali lidera Ekstraligi 4:2, a „ojcem” zwycięstwa był Piotr Kasprzek, który ustrzelił hat-tricka.

Komplet wyników Green Bike Ligi Halowe i Pucharu Ligi na stronie ligi  http://www.ligihalowe.pl/

Relacje Green Bike Ligi Halowe i Pucharu Ligi na portalu  http://fujigol.naszsrem.pl/

Skip to content