Pierwszy Memoriał im. B. Wośkowiaka w piłce nożnej halowej

Śremski Klub Sportowy Warta oraz Śremski Sport mają przyjemność zaprosić wszystkich na „Pierwszy Memoriał im. B. Wośkowiaka w piłce nożnej halowej”. Turniej odbędzie się w niedzielę 20 stycznia br. na sali Śremskiego Sportu przy ulicy Staszica 1a w Śremie. Uczestnikami zawodów będą drużyny seniorskie, oficjalne otwarcie turnieju nastąpi po godzinie 9:00.
W turnieju zaprezentują się następujące drużyny piłkarskie:
Warta Śrem, Kłos Zaniemysl, Helios Czempiń, Orkan Manieczki, Kotwica Kornik, Pogoń Ksiaz, Warta Śrem Oldboy, Avia Kamionki , Warta Śrem Juniorzy oraz reprezentant Green Bike Ligi Halowe – najlepsza drużyna sezonu 2017/2018 Totem!

Kontakt: Marcin Kowalczyk: 601 142 093 lub Krzysztof Lewandowski: 887 888 214!
Zapraszamy!

Bolesław Wośkowiak – Prezes Honorowy Śremskiego Klubu Sportowego Warta, były Przewodniczący wydziału gier WZPN,a także wierny kibic i działacz sportowy!

śp.Bolesław Wośkowiak, z Wartą Śrem związał się w 1960 roku. Swoją przygodę rozpoczął, jako młody piłkarz w drużynie trampkarzy. Wyróżniał go duży talent do gry w piłkę nożną. Jego atutem była lewa noga. W roku 1965 rozpoczął studia na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Po powrocie do Śremu grywał sporadycznie z czasem zaczął interesować się pracą trenera i działalnością w sekcji piłki nożnej. W latach 70 był instruktorem drużyn młodzieżowych oraz seniorskich. W roku 1976 był współtwórcą awansu I drużyny do Klasy Wojewódzkiej.

Na zdjęciu od lewej Bolesław Wośkowiak oraz Ratajczak Rafał.
Foto. Tydzień Ziemi Śremskiej.

śp. Bolesław Wośkowiak był wychowawcą takich zawodników jak:Jarosław Chwaliszewski, zawodnik Zagłębia Lubin, Zbigniew Chwieralski, zawodnik Olimpii Poznań, Jarosław Tomaszewski, zawodnik Gryfa Słupsk, Krzysztof Apolinarski, zawodnik Lecha Poznań oraz wielu innych.Największym sukcesem trenerskim było w 1993 roku, wprowadzenie drużyny do III ligi. Prezesem Autonomicznej Sekcji Piłki Nożnej został w latach 2000-2004, natomiast prezesem Warty Śrem w latach 2008-2012. Od 2012-2016 roku był członkiem zarządu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej,

Był trenerem wielu pokoleń piłkarzy Warty oraz jednym z najwybitniejszych postaci w dziejach śremskiego sportu.”

Skip to content