Noworoczne niespodzianki – w Green Bike Lidze.

Pierwszy weekend Nowego Roku to powrót na parkiet Śremskiego Sportu drużyn grających w Green Bike Lidze. Niespodzianek nie brakowało, a niecodzienną skutecznością popisał się Karol Idkowiak. Napastnik Ostrowa hucznie rozpoczął Nowy Rok, bo wystrzelił aż 10 armat, po których kapitulowali bramkarze rywali.

GREEN BIKE EKSTRALIGA
Wciąż trwa zwycięska passa Breeding Cener. Liderowi rady nie dały kolejne dwie ekipy. Warta Futsal przegrała z kretesem 0:7, a Wanga po zaciętej walce 1:4. Trzypunktową stratę zachował Totem, który po zwycięstwie 5:2 nad SBL miał kłopoty z Klubem Kibica, ale dopisał trzy punkty, bo wygrał 2:1. Na trzecie miejsce wskoczył Adam Oil, który mimo problemów kadrowych w takich samych rozmiarach – 4:2, ograł zarówno Optico, jak i Wangę. Obie te drużyny przegrały także drugie swoje spotkania. Początku Nowego Roku do udanych nie zaliczą także piłkarze Green Bike, Warty Futsal i Klubu Kibica, którzy nie poprawili swego dorobku. Najwięcej spośród drużyn z dołu tabeli ugrał Agroltech, który pokonał zarówno Klub Kibica (3:1), jak i Optico (2:1). Niespodziankę sprawiła ekipa PHU Majorczyk, która zanotowała pierwszy triumf w Ekstralidze. Porażkę z beniaminkiem poniósł Green Bike.

I LIGA
W I lidze rośnie przewaga Amareny. Lider zrobił swoje i choć formą nie błysnął, to pokonał 4:2 PHU Fiedler i 8:4 Ostrowo. Dwa punkty zgubił za to Jarograf. Po zwycięstwie 2:1 nad Instalatorem zremisował bowiem 1:1 z Białą Mewą. Kolejne trzy „oczka” więcej straty do Amareny ma natomiast TFP Kórnik. Po łatwej wygranej 6:2 nad Rodą przegrał 3:4 z Instalatorem. Tak więc na półmetku lider ma pięć punktów przewagi nad Jarografem i osiem nad TFP. Niespodziankę sprawiła Roda, która ograła 1:0 Białą Mewę. „Za darmo” po trzy punkty dopisali piłkarze Niesłabina i PHU Fiedler, bowiem po raz kolejny składu nie zdołał skompletować Kalejorz i jeżeli jeszcze raz odda mecze walkowerem, to zostanie wykluczony z rozgrywek. Warto także odnotować wyczyn Karola Idkowiaka. Napastnik Ostrowa strzelił w niedzielę aż 10 goli! Najpierw 7 zaaplikował bramkarzowi Niesłabina, a potem 3 dołożył w starciu z Amareną i w sumie ma już na koncie 19 trafień, co oznacza, że zmierza po koronę króla strzelców.

II LIGA
Prowadzenie w II lidze stracił Mar-Trans. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej nie sprostał on Whisky Shop przegrywając 3:2. To właśnie popularne śremskie „czerwone diabły” są teraz na czele tabeli. Faworyt rozgrywek w końcu dryfuje we właściwym kierunku. W drugim meczu rozgromił aż 10:1 ekipę Turtlesów. Osiem goli dla Whisky Shop zdobył w niedzielę Mateusz Pietrowski, który jest liderem klasyfikacji strzelców. Mar-Trans stracił pierwsze miejsce, bo przegrał także drugie spotkanie z Raitechem (1:2). 6 styczeń – to historyczna data dla ekipy Ucho Prezesa. Reprezentanci Śremskiego Sportu w końcu odnieśli pierwsze zwycięstwo na własnym parkiecie. Pokonali bowiem 2:0 ekipę Turtlesów. W sumie dopisali sześć punktów, bo nie stawiła się drużyna Malibu i także zespół Wędliniarstwa otrzymał walkower. Ekipa Ciachowskich pokonała wcześniej 2:0 Kawcze i awansowała na trzecie miejsca włączając się jednocześnie do walki o awans.

Komplet wyników Green Bike Ligi Halowe na stronie ligi  http://www.ligihalowe.pl/

Relacje Green Bike Ligi Halowe na portalu  http://fujigol.naszsrem.pl/

Skip to content