Tylko lider Ekstraligi się nie potknął – relacja z 6 i 7 kolejki Green Bike Ligi

Spośród trzech liderów w miniony weekend punktów nie zgubił tylko Breeding Center, który umocnił się na prowadzeniu w Ekstralidze. Po porażce z TFP Kórnik lidera w I lidze stracił Jarograf, a nowym jest Amarena. W II lidze po raz pierwszy przegrał Mar-Trans, ale wciąż jest na czele.

GREEN BIKE EKSTRALIGA

Piłkarze Breeding Center są już jedynym niepokonanym zespołem w całej lidze. Passy lidera Ekstraligi nie zdołał przerwać Adam Oil, który przegrał 0:3. Bliżsi urwania punktów Breeding Center byli piłkarze Agroltechu, którzy w drugiej połowie doprowadzili do remisu 1:1, ale ostatecznie nie dali rady, bo zwycięską bramkę dla rywali zdobył Przemysław Jóźwiak. Adam Oil zgubił też punkty w meczu z Klubem Kibica. Prowadził 2:0, ale stracił dwie bramki w ostatnich sekundach i padł remis 2:2. Spadł tym samym z drugiego miejsca na piątek. Wiceliderem jest Totem, który wygrał 2:0 z Green Bike i 7:2 z Wartą Futsal. Na trzecie miejsce skoczyła Wanga. Bez straty gola ograła ona zarówno Śremskich Fanatyków (3:0), jak i PHU Majorczyk (5:0). Tyle samo punktów co Wanga ma SBL, który po zwycięstwie 2:1 nad Agroltechem musiał się zadowolić remisem 4:4 w meczu z Fanatykami. Pierwszy punkt w sezonie zdobyła ekipa Majorczyków, która mimo braków kadrowych zremisowała 3:3 z Wartą Futsal.

I LIGA

6 i 7 kolejka przyniosły sporo zmian w I lidze. Na pierwsze miejsce awansowała Amarena. Najpierw walkowerem wygrała 5:0 z Kalejorzem, który w sobotę się nie stawił, a potem rozbiła 7:1 niepokonaną dotąd Białą Mewę. Ta nie miała dnia, bo przegrała też z Instalatorem (3:4) i w efekcie spadła z trzeciego miejsca na szóste. Pozycję lidera stracił Jarograf. Po zwycięstwie z Ostrowem 4:1 doznał bowiem porażki 1:2 z ekipą TFP Kórnik. Ta pokonała wcześniej 2:1 Niesłabin i awansowała na trzecie miejsce. Duży skok w tabeli zrobił też Instalator. Ósmy dotąd zespół pokonał 5:2 KS Rodę i 4:3 Białą Mewę, co sprawiło, że dopisał sześć punktów, a więc o dwa więcej niż we wcześniejszych pięciu kolejkach  i aktualnie jest na miejscu piątym.

II LIGA

Piłkarze Kawcza jako pierwsi znaleźli sposób na Mar-Trans. Lider II ligi przegrał 2:4, ale obronił pozycji lidera, bo wygrał 3:2 drugie niedzielne spotkanie z Turtlesami. Na drugie miejsce awansowała ekipa Whisky Shop. W bezpośrednim pojedynku ograła ona 4:0 Kawcze i dzięki temu wyprzedziła ten zespół w tabeli, a potem rozgromiła aż 13:1 zamykającą stawkę drużynę Malibu. O sześć „oczek” wzbogacił się też Raitech. Zaaplikował on po sześć goli zarówno Malibu, jak i naszej reprezentacji. Mimo wzmocnień Ucho Prezesa wciąż bez zwycięstwa w tym sezonie. W niedzielę przegrała bowiem 0:2 z Wędliniarstwem, które wcześniej ograło 3:2 Turtlesy.

W tym roku piłkarze o punkty w lidze grać już nie będą. W najbliższą niedzielę rozegrane zostaną jeszcze mecze II rundy Pucharu Ligi, a potem czeka nas świąteczno-noworoczna przerwa. Na parkiety wrócimy w nowym 2019 roku.

Komplet wyników  Green Bike Ligi Halowe na stronie ligi  http://www.ligihalowe.pl/

Relacje z Green Bike Ligi Halowe na portalu  http://fujigol.naszsrem.pl/

 

Skip to content