Puchar Green Bike Ligi dla Breeding Center

Piłkarze Breeding Center zdobyli pierwszy w tym sezonie łup. Wygrali bowiem Puchar Green Bike Ligi. Czy do tego trofeum dołożą także mistrzostwo ligi i ustrzelą tzw. dublet? Odpowiedź poznamy w kwietniu.

W ostatnią sobotę zapadły ostateczne rozstrzygnięcia w Pucharze Ligi. Zanim doszło do decydującego starcia odbyły się mecze półfinałowe. W pierwszym Proxicom prowadził do przerwy ze Znak Big Futsal 3:1 i wydawało się, że jest bliższy finału, ale po przerwie rywale szybko odrobili straty, by następnie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrać 6:4.

W drugim półfinale Breeding Center już w 8 sekundzie napoczął Instal Partner, a przed przerwą dołożył jeszcze trzy gole i było po sprawie. W drugiej połowie oszczędzał siły na finał i skończyło się na 4:1.

Sam finał był wyrównany tylko w pierwszej części. Rozpoczęło się od gola Marcina Karczyńskiego, który dał prowadzenie Znak Big Futsal. Na przerwę z jednobramkową zaliczką schodził jedna Breeding Center, który prowadził 3:2. Druga połowa to już mecz do jednej bramki. Mistrzowie Green Bike Ligi trafili aż sześciokrotnie zachowując przy tym czyste konto i skończyło się pogromem 9:2.

Chwilę potem kapitan Przemysław Flet odebrał puchar z rąk Ryszarda Mitmańskiego, który czynił honory w imieniu nieobecnego prezesa Daniela Cicharskiego.