Trafiali średnio co cztery i pół minuty – relacja z 4 i 5 kolejki GB HLPN

Policzyliśmy! 138 goli padło w miniony weekend na parkiecie Śremskiego Sportu podczas wszystkich 30 spotkań 4 i 5 kolejki Green Bike Ligi. Średnio piłkarze trafiali do siatki co cztery i pół minuty. Najwięcej goli – 54, zdobyli drugoligowcy, a indywidualnie najskuteczniejszy był Mateusz Pietrowski, który zdobył dla Whisky Shop 7 bramek. Warto podkreślić wysoką frekwencję na trybunach podczas rozgrywek Ekstraligi.

GREEN BIKE EXTRALIGA

Kibiców najbardziej interesowało starcie dwóch głównych faworytów do mistrzostwa tj. Totemu z Breeding Center. Obrońca tytułu przegrał z pretendentem 1:2, choć do przerwy prowadził 1:0. Obie bramki dla Breeding Center zdobył Patryk Słomczyński, który wzmocnił zespół w tym sezonie. Lider poradził sobie także w meczu z Optico. Choć beniaminek wysoko postawił poprzeczkę, to przegrał 1:3. Breeding Center jako jedyny ma na koncie komplet punktów po 5 kolejkach. Wiceliderem jest Adam Oil, który niespodziewanie potknął się remisując 3:3 z Agroltechem. Trzy „oczka” straty do lidera traci Totem, który porażkę powetował sobie gromiąc 7:0 PHU Majorczyk. Cztery punkty dopisał w niedzielę SBL, który po zwycięstwie 2:0 nad Green Bike podzielił się punktami z Optico remisując 0:0. Udaną kolejkę ma za sobą Wanga. Sześć punktów zdobyła ona w pojedynkach z Agroltechem (3:1) i Klubem Kibica (aż 5:0!).

GREEN BIKE I LIGA

Ciekawie było na parkietach I ligi. Dwa zespoły z dziesięciu postarały się o komplet sześciu punktów. Pierwszym z nich jest ekipa PHU Fiedler, która jako jedyna do tej pory znalazła sposób na Jarograf. Lider przegrał 4:6, a potem ograł 6:3 Niesłabin i dzięki temu nie stracił prowadzenia. Punktami z Jarografem zrównała się jednak Amarena, która wykorzystała potknięcie rywali i ograła Instalatora (3:0) oraz KS Rodę (5:1). Wciąż bez porażki jest Biała Mewa. W sobotę dzieliła się ona punktami z rywalami remisując zarówno z TFP Kórnik (4:4), jak i Niesłabinem (1:1). Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Kalejorz, który pokonał 3:0 Ostrowo, by potem przegrać 3:4 z Instalatorem, który także dopiero pierwszy raz poznał smak ligowego zwycięstwa. Stawkę zamyka KS Roda Radzewo, która jako jedyna przegrała oba swoje mecze.

GREEN BIKE II LIGA

W II lidze karty rozdaje Mar-Trans, który wygrywa mecz za meczem. O sile lidera przekonały się zespoły Malibu i Ucho Prezesa. Obie straciły po 5 goli z tym, że Malibu nie zdołało strzelić żadnego, a nasz zespół reprezentujący Śremski Sport odpowiedział trzema trafieniami. Niestety, z Whisky Shop nasi piłkarze byli bez szans i przegrali 0:4, co oznacza, że wciąż pozostajemy bez zwycięstwa. Pierwszą bramkę straciła drużyna Kawcza. Po zwycięstwie 5:0 nad Malibu zremisowała 1:1 z Turtlesami i bez porażki na loncie jest wiceliderem. Awans z szóstego na czwarte miejsce odnotowała ekipa Whisky Shop, która wygrała także z Wędliniarstwem Ciachowski 6:2. Formą strzelecką błysnął Mateusz Pietrowski, który pięciokrotnie pokonał bramkarza rywali.

Teraz czeka nas dwutygodniowa przerwa na mecze ligowe. W najbliższy weekend piłkarze będą odpoczywali, a będą gościć w sali Śremskiego Sportu 2 grudnia na meczach Pucharu Ligi. O punkty powalczą 8-9 grudzień.