Jak czyścić zamszowe buty Adidasa?

Wiadomo, że kobieta sukcesu taka jak ty zawsze może sobie pozwolić na nowe buty marki adidas, zwłaszcza, że jest ich tak wiele do wyboru. Jednak czym są niezliczone ilości par butów, skoro masz już swoją niezawodną, ukochaną? No właśnie. Zadbaj więc o to, aby twoje zamszowe buty po jednym sezonie nie stały się tylko wspomnieniem. Zamień się na chwilę w perfekcyjną panią domu: zabrudzone zamszowe buty wyczyść tak jak należy i podaruj im drugie życie!

Prawdziwe skarby, którymi wyczyścisz zamszowe buty, znajdziesz w domu

Ja to szybko napiszę, a ty cichutko przeczytasz i już nigdy nie wrócimy do tego tematu. Kupno zamszowych butów sportowych wywróciło do góry nogami stan konta nie jednej z nas. Ty je właśnie ubrudziłaś tak mocno, że już nawet nie widać, że to buty z Adidasa. Z żalu i bólu za ostatnie zaskórniaki kupiłaś wino i czekoladki.

Weź się za siebie. Odłóż zakupy do lodówki. Rozejrzyj się dookoła. Skoro jesteśmy w kuchni…

Skórka od chleba

Swoje ukochane zamszowe buty adidas wyczyścisz skórką od chleba. Najlepiej jeśli zawieruszyła ci się gdzieś podsuszona piętka. To ona posłuży ci jako profesjonalna szczotka do naprawiania błędów popełnionych przez nieopatrzne wchodzenie w krawężniki czy odstające płyty chodnikowe. Wyczyścisz nią suche przetarcia i rysy na butach, które mogą je bardzo mocno zniszczyć. Używaj jej starannie, nie dociskaj zbyt mocno i uzbrój się w cierpliwość, jeśli zbyt długo zwlekałaś z czyszczeniem.

Sodę wymieszaj z mlekiem

Pewnego dnia pomyślałaś sobie: upiekę ciasto. Naoglądałaś się Magdy Gessler czy Ani Starmach i doskonale wiesz, że nie powinnaś dodawać proszku do pieczenia, aby twój wypiek został zjedzony z wypiekami na twarzy. Właśnie dlatego kupiłaś sodę oczyszczoną. Ciasta jak nie było, tak nie ma, a termin ważności owocu twojego kulinarnego profesjonalizmu nieubłaganie się kończy.

Bardzo dobrze zrobiłaś! Teraz wymieszaj łyżkę sody ze szklanką mleka i masz gotowy specyfik na brudne zamszowe buty z Adidasa (i nie tylko). Miksturę delikatnie wcieraj ściereczką (czystą!) w miejscu plam.

Szczoteczka do zębów

Chcesz dać swojemu mężczyźnie jasno do zrozumienia, że jego skarpetki nie będą już nigdy więcej pojawiać się przypadkowo pod twoimi nogami, kiedy właśnie wysprzątałaś całe mieszkanie? Użyj jego szczoteczki do czyszczenia butów!

Oczywiście jest to żart, ale tylko po części. Jeśli kupiłaś zapasową szczoteczkę do zębów, to dobrze się składa. Jej delikatnie włosie idealnie nada się do wyczyszczenia suchych plam na zamszowym obuwiu.

Pilnik do paznokci

To rozwiązanie idealne dla kobiet, które lubią być samodzielne za wszelką cenę. Rok temu pod choinkę wymarzyłaś sobie zestaw do robienia hybryd, bo przecież ty je zrobisz lepiej niż pani z salonu? Dobrze się przygotowałaś do tego zadania i kupiłaś wszystkie najmniejsze, najszersze oraz najgrubsze pilniczki? To super. Przypomnij sobie, jak głęboko są schowane w twojej szafie i znajdź je. W końcu ci się do czegoś przydadzą.

Po wstępnym czyszczeniu, o którym więcej przeczytasz w poprzednich punktach, użyj pilnika do paznokci. But w miejscu zabrudzenia lekko pocieraj pilnikiem pod włos, aby unieść zgniecione od przetarć zamszowe włoski.

Gumka do ścierania ołówka

Czyszczenie zamszowych butów z Adidasa gumką do ścierania jest wspaniałą okazją do nostalgicznego wspominania szkolnych czasów. Właśnie wtedy powtarzałaś z uporem, że ołówek nigdy nie był ci do niczego potrzebny! O gumce nawet nie zdążyłaś pomyśleć. Wydawała ci się tak bezużyteczna, że nawet przez sekundę nie pojawiła się w twojej głowie.

Okazuje się, że przysłowie ,,nigdy nie mów nigdy” znalazło w tym przypadku wspaniałe zastosowanie. Wygrzeb, nie tylko z odległych wspomnień, ale przede wszystkim z domowych rzeczy biurowych, gumkę do ścierania. Dzięki niej wyczyścisz rysy i plamki na zamszowym obuwiu.