Gala Boksu o Puchar Burmistrza Śremu za nami!

Kolejna Gala Boksu o Puchar Burmistrza Śremu za nami. Tegoroczny event, po raz kolejny cieszył się fantastyczną atmosferą, wspaniałą oprawą oraz walkami na dobrym poziomie. Wszystko to przygotowaliśmy dla fanów sportów walki i mamy nadzieję, że kolejny raz spełniliśmy Wasze oczekiwania. Impreza odbyła się przede wszystkim z okazji 10 rocznicy śmierci Trenera Floriana Łuszczewskiego:

„Florian Łuszczewski rozpoczął uprawiać boks w Śremie w 1948 roku. W roku 1949 zdobył III Miejsce na Mistrzostwach Okręgu Poznańskiego. W czasie służby wojskowej, boksując w barwach Gwardii Gdańsk zdobył w 1954 roku tytuł Wicemistrza Wybrzeża, by rok później zająć III miejsce. Kolejno w latach 1954 – 1956 zdobywał tytuł Mistrza Polski Wojsk Wewnętrznych. W 1962 roku ukończył kurs instruktorski w Cetniewie – pod kierunkiem Feliksa Stamma. I tak nieprzerwanie do roku 2008 zajmował się sekcją bokserską ŚKS WARTA w Śremie!

Poprawiliśmy oprawę gali, dobry był także poziom jaki zaprezentowali zawodnicy śremskiej sekcji boksu oraz pozostałych klubów uczestniczących w zawodach, w tym miejscu dziękujemy zawodnikom oraz trenerom za pracę jaką wkładają na treningach, dzięki czemu mogliśmy podziwiać bardzo dobre widowisko w ich wykonaniu. Wszystko przebiegało sprawnie, a tegoroczna niespodzianka w formie występu grupy HAJMAT była dużym plusem całego widowiska. Wróciliśmy do współpracy z Dj CECHĄ z Poznania i myślę, że ta współpraca będzie kontynuowana podczas kolejnych edycji.

Wracając do pojedynków chcielibyśmy razem z Patrykiem podziękować wszystkim tym, na których rozwój mieliśmy wpływ czyli zawodnikom sekcji bokserskiej ŚKS WARTA w składzie: Igor Wiśniewski, Kamil Sieradzki, Andrzej Siejek, Dominik Strabel, Maksymilian Szymański, Marcin Nawrot oraz Wiktorowi Borysewiczowi, który z powodu kontuzji swojego przeciwnika nie miał okazji zaprezentować się w walce, ale był z nami na Gali i wspierał zawodników przed startem. Brawa należą się zawodnikom którzy zdobyli Puchary Burmistrza Śremu w kategorii:

 • Najlepszy młody Bokser – Kamil Sieradzki
 • Najlepszy zawodnik K1 – Szymon Dwornikowski
 • Najlepszy zawodnik BOKS – Karol Łapawa

Chciałbym bardzo podziękować przede wszystkim Gminie Śrem za możliwość zorganizowania imprezy o takim zasięgu oraz sponsorom: Firmie Malibu, Enigma Nieruchomośći, TOTEM, BAT Install, Stefaniak Instalacje, Burger Loft, Cafe Mesa i Słodka Pracownia za wsparcie wydarzenia. Dziękuję też wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesu, a także tym którzy pomagali przy organizacji gali a nie są tutaj wymienieni.

Mam również nadzieję, że z każdą następną imprezą bokserską będzie przybywać coraz więcej młodych zawodników chcących ciężko pracować na treningu aby później sprawdzać swoje umiejętności między linami. Zapraszamy więc młodzież na treningi do sekcji bokserskiej Śremskiej WARTY, natomiast dorosłych do nowo otwartej STREFY WALKI ŚREMSKI SPORT.” – Krzysztof Lewandowski.

STREFA WALKI ŚREMSKI SPORT

Jest to nowy element Strefy Fitness przeznaczony dla miłośników sportów walki, w skład której poza zajęciami fitness wchodzą dodatkowo strefa cardio oraz siłownia. Pełna oferta dostępna jest od września. Trening przeznaczony nie tylko dla osób, które miały do czynienia ze sportami walki. Zajęcia dla osób początkujących pod nazwą WPROWADZENIE DO SPORTÓW WALKI odbywać będą się od listopada.

 • CENA KARNETU ULGOWEGO – 99 zł
 • CENA KARNETU NORMALNEGO – 119 zł
 • STREFA WALKI obejmuje sporty walki oraz siłownię!

Harmonogram treningów:

 • PONIEDZIAŁEK – Trening BOKS – Patryk Klupś/ Krzysztof Lewandowski o godzinie 20:00
 • WTOREK – Grappling/BJJ trening prowadzi Jan Kiszewski o godzinie 20:00
 • ŚRODA – Trening BOKS – Patryk Klupś/ Krzysztof Lewandowski o godzinie 20:00
 • CZWARTEK – trening BOKSU z elementami KICK-BOXINGU o godzinie 20:00
 • SOBOTA – ZAPASY trening prowadzi Bartosz Dobicki o godzinie 11:00

Na trening prosimy zabrać ze sobą obuwie sportowe oraz rękawice. W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod numer 887 888 214.

Warto również przy tej okazji dodać, iż podobnie jak ostatnio, Gala Boksu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród kibiców, jak i reklamodawców. Memoriał bokserski zorganizowany przez nas stał się doskonałym miejscem promocyjnym. Szybko sprzedane bilety, tysiące wyświetleń na facebooku, kilka tysięcy odwiedzin strony sekcji bokserskiej i Śremskiego Sportu. Reklama sponsorów zarówno przed galą, w trakcie oraz już po zakończeniu sprawiła, że nazwy firm towarzyszących na długo pozostają w pamięci. Wszystkich przedsiębiorców chcących wspierać rozwój boksu w Śremie zapraszamy do współparacy!

Poniżej prezentujemy wyniki walk oraz galerię zdjęć z pierwszych dwóch pojedynków. Resztę zdjęć będą mogli Państwo zobaczyć na profilu: Śremska Grupa Fotograficzna

 

zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Szymona Mądrego.

N IMIĘ I NAZWISKO WALKA IMIĘ I NAZWISKO N
REMIS

JAKUB KORCZYŃSKI

BOKS RAWICZ

WALKA nr 1.

WAGA/adept

56 kg

BOKS/pokazowa

IGOR WIŚNIEWSKI

WARTA ŚREM

0:3

PIOTR GORZKIEWICZ

SPARTA ZŁOTÓW

WALKA nr 2.

WAGA/kadet

52kg

BOKS

KAMIL SIERADZKI

WARTA ŚREM

2:1

MARIUSZ KOŻYSZCZAK

AKADEMIA SPORTU

JAKUB CZAPROWICZ

WALKA nr 3.

WAGA/młodzieżowiec

69 kg

BOKS

DOMINIK STRABEL

WARTA ŚREM

3:0

SZAJ TOMASZ

JUNEK BOKS

WALKA nr 4.

WAGA/młodzieżowiec

75 kg

BOKS

ANDRZEJ SIEJEK

WARTA ŚREM

0:3

KACPER CZERWIŃSKI

SPARTA ZŁOTÓW

WALKA nr 5.

WAGA/kadet

70 kg

BOKS

MAKSYMILIAN SZYMAŃSKI

WARTA ŚREM

PRZERWA – 10 min.
0:3

KACPER PASZYŃSKI

BOKS RAWICZ

WALKA nr 6.

WAGA/młodzieżowiec

77 kg

K1

MATEUSZ KASPRZAK

SHOOTBOXER MOSINA

REMIS

TOMASZ PRZYBYLSKI

KBC OSTRÓW WLKP.

WALKA nr 7.

WAGA/młodzieżowiec

83 kg

K1/pokazowa

MARCIN KOWALCZYK

KBC OSTRÓW WLKP.

K.O 1 runda

SZYMON DWORNIKOWSKI

KBC OSTRÓW WLKP.

WALKA nr 8.

WAGA/młodzieżowiec

91+

K1

MARCIN GRZELKA

STRAFA WALKI OPORÓWKO

PRZERWA – 5 min.
0:3

MAKSYMILIAN KAMIŃSKI

KKS SPORTY WALKI POZNAŃ

WALKA nr 9.

WAGA/junior

60 kg

BOKS

MIKOŁAJ MAŃKA

SPORTY WALKI GOSTYŃ

1:2

BARTOSZ GLAPIŃSKI

BAGDASARIAN BOXING CLUB

WALKA nr 10.

WAGA/młodzieżowiec

77 KG

BOKS

MARCIN NAWROT

WARTA ŚREM

0:3

SKÓRKA BARTOSZ

KKS SPORTY WALKI POZNAŃ

WALKA nr 11.

WAGA/młodzieżowiec

69 kg

BOKS

KAROL ŁAPAWA

SPORTY WALKI GOSTYŃ

Walka nie odbyła się

WALKA nr 12.

WAGA/senior

91 KG

BOKS

WIKTOR BORYSEWICZ

WARTA ŚREM

 

Skip to content