Banici Poznań zdobywają Puchar Burmistrza Śremu w turnieju Beach Rugby

W sobotę 25 sierpnia w naszym mieście rozegrane zostały kolejne zawody w Beach Rugby o puchar Burmistrza Śremu. Już teraz zapowiadamy i zapraszamy na przyszłoroczną, czwartą edycję Turnieju Rugby Plażowego w Śremie!

Była to trzecia edycja zawodów, którą Śremski Sport wraz z miłośnikami gry w rugby – RGB Śrem, zorganizował na Śremskiej plaży (pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku). W sobotę mogliśmy zobaczyć zmagania czterech zespołów, a wśród nich reprezentantów naszego miasta RGB ŚREM. Ponadto w turnieju wystąpili: Lokomotywa Wolsztyn, Banici Poznań, oraz Rugby Szczecinek. 

„Ekipa Śremskich Rugbystów bardzo dziękuje za obecność. 
– kibicom, którzy przyszli specjalnie na turniej, ale też tym, którzy przechodzili przez plażę i zaciekawiło ich to wydarzenie, 
– zawodnikom z Banici PoznańRUGBY KLUB SzczecinekLokomotywa Wolsztyn Rugby Club, a także Klub Rugby Husaria Kalisz i Klub Rugby Chaos Poznań, którzy żądni gry przyjechali zagrać na plaży,
– organizatorom  i dobroczyńcom: ŚremŚremski SportMalibu Alkohole.”

My z koleii przyłączamy się do podziękowań oraz cieszymy się, że wspólnie z ekipą RGB Śrem, już od kilku lat udaje nam sie stworzyć inetesujące i niebywałe wydarzenie sportowe w naszym mieście!

Wyniki poszczególnych meczy:

Numery Zespoły

Pierwszy

mecz

Drugi

mecz

1 – 2 Banici – RGB Śrem 4 – 1 8 – 1
3 – 4 Lokomotywa – Szczecinek 1 – 5 2 – 6
1 – 3 Banici – Lokomotywa 6 – 0 8 – 1
2 – 4 RGB Śrem – Szczecinek 4 – 4 3 – 5
1 – 4 Banici – Szczecinek 6 – 1 6 – 1
2-3 RGB Śrem – Lokomotywa 6 – 1 6 – 3

 

Tabela wyników:

Tabela 1 2 3 4 5 6 Suma
Banici + + + + + + 18 pkt 40-5
RGB Śrem R + + 11 pkt 21-25
Lokomotywa 6 pkt 8-37
Szczecinek + R + + 13 pkt 22-22

 

„+” – 3 pkt

„R” – 2 pkt

„-„ – 1 pkt

Beach Rugby 2018 na plaży miejskiej w Śremie odbyło się przy słonecznej pogodzie i fantastycznej atmosferze. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, a zwycięskie puchary przypadły kolejno – za pierwsze miejsce drużynie Banici Poznań,  drudzy byli zawodnicy Rugby Szczecinek trzecie miejsce zdobyła ekipa  RGB ŚREM! 

Zapraszmy do obejrzenia zdjęć z turnieju: