SZACHY w ŚREMSKIM SPORCIE

Śremski Sport Sp. z o.o. pragnąc rozszerzyć swoją ofertę wprowadza zajęcia szachowe dla dzieci, zarówno dla początkujących jak i znających już podstawy „królewskiej gry” jaką są szachy.

Nazwa „królewska gra” nie jest bezpodstawna, gdyż ma największy wpływ ze wszystkich gier na rozwój intelektualny człowieka już od małego dziecka.

Pozytywne cechy gry w szachy dla najmłodszych:

  • uczą logicznego i konstruktywnego myślenia
  • rozwijają aktywność twórczą dziecka
  • poprawiają pamięć, koncentrację, wyobraźnię przestrzenną i podzielność uwagi
  • kształtują osobowość dziecka, wyrabiają w nim pozytywne cechy takie jak systematyczność, odpowiedzialność, pracowitość i samodyscyplinę
  • uczą poszanowania rywala, wychowują, bawią, rozwijają zainteresowania
  • i najważniejsze !!! poprawiają wyniki dydaktyczne dziecka w szkole.

Zajęcia szachowe zaczynają się dnia 2 czerwca 2018 r. /sobota/ w trzech grupach o godz. 9:30,10:30 i 11:30 w Obiekcie Sportowym Śremskiego Sportu ul Staszica 1a  –  w kawiarni „Mesa” i będą odbywały się w każdą sobotę. Podział na grupy nastąpi po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń na podstawie umiejętności szachowych biorących udział w zajęciach. Uczestniczyć w nich mogą dzieci w wieku od 5 lat i młodzież szkolna. Maksymalna liczba dzieci w jednej grupie – 12 osób. Opłata za jedno zajęcie wynosi 10 zł, płatna w kasie basenu. W opłacie tej wliczona jest możliwość jednogodzinnego skorzystania z basenu.

Zajęcia prowadzić będzie znany śremski szachista i instruktor szachowy Piotr Hoffmann.

Zgłoszenia osobiście lub telefonicznie do dnia 30 maja br. w Sekcji Organizacji Imprez – tel.612228683.

 

 

 

Skip to content