Słoneczna „Rodzinna majówka biegowa” za nami.

Prawie 200 biegaczy uczestniczyło w  niedzielę 13 maja 2018  w „Rodzinnej majówce biegowej” imprezie finansowanej ze środków budżetowych Gminy Śrem, a organizowanej przez Śremski Sport i Urząd Miasta Śrem. W  biegowym festynie pomagali nam uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Stowarzyszenie Runner’s Power, Jump Word Września oraz wsparła nas firma Oflor.

W trakcie tego wydarzenia zbieraliśmy środki na pomoc dla Borysa Durzyńskiego, chłopca u którego zdiagnozowano Zespól Aspergera. Uczestnicy hojnie wsparli Borysa i uzbieraliśmy 1340 zł, które przekazaliśmy Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” z przeznaczeniem dla Borysa.

W czasie imprezy  odbyły się trzy biegi oraz marsz nordic walking. W biegu przedszkolaków najszybszymi dziewczętami okazały się Magdalena Brzozowska i Jagoda Wichłacz, a wśród chłopców Oliwier Nowicki oraz Igor Dziechciowski, natomiast w biegu pokoleniowym zwyciężyła rodzina Górczyńskich Paweł i Adam, przed Marcinem i Wiktorem Grzegorek oraz Tomaszem Klakiem z Nicolą Supałą. Bieg główny na dystansie  3,2 km zakończył się sukcesem Bartosza Sobczaka przed Adrianem Tomczakiem i Dominikiem Bonickim, a wśród kobiet wygrała Olga Rożek przed Sylwią Supałą i Magdaleną Maj. Na koniec majówki odbył się marsz nordic walkig na dystansie 1,6 km w którym zwyciężyła Kinga Mikołajczak przed Iwoną Żyto oraz Rafałem Kajewskim. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach  zostali nagrodzeni pucharami oraz voucherami na trampoliny do firmy JUMP WORLD Września.  W godz. 11:00 do 14:30 wszyscy mali uczestnicy”Rodzinnej majówki biegowej” mogli skorzystać z darmowych dmuchanych zamków oraz z malowania twarzy, zaplatania kolorowych warkoczyków lub otrzymać finezyjnie zakręconego balona.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i pomoc Borysowi. ZAPRASZAMY za rok na kolejną edycję biegowej majówki.