Totem mistrzem, awans Śremskich Fanatyków

W weekend zakończyły się piłkarskie ligowe zmagania w hali Śremskiego Sportu. Mistrzem Green Bike Extraligi został Totem, a obok Optico awans do grona najlepszych uzyskali Śremscy Fanatycy.

GREEN BIKE EXTRALIGA

W sobotnie popołudnie ostatnie mecze w sezonie rozegrała Extraliga. Kibice ostrzyli sobie apetyty na mecz Totemu z Adam Oil, który miał być pojedynkiem o tytuł. Tymczasem tak się nie stało. Pretendujący do tytułu Adam Oil nie zdołał bowiem pokonać Warty Futsal. Bezbramkowy remis przy jednoczesnym zwycięstwie Totemu nad SBL (6:1) oznaczał, że planowany na 21.30 hit był już tylko meczem o przysłowiową pietruszkę. Totem pokazał jednak klasę i ograł Adam Oil 3:1 pieczętując kolejne z rzędu mistrzostwo. Trzecie miejsce zajął SBL, który dopisał trzy punkty za zwycięstwo 8:2 nad Niesłabinem. Z pomocą przyszedł im Instalator, który pokonał ich rywali tj. Wangę i Breeding Center, dzięki czemu SBL utrzymał trzecie miejsce. Przed barażami „uciekł” z kolei AR Sport, który wygrał oba ostatnie pojedynki i tym samym uplasował się przed Niesłabinem i Instalatorem, które czekają pojedynki z pierwszoligowcami o byt w Extralidze. Jej szeregi opuściła Amarena i Defor.

I LIGA

Z kolei w niedzielę zapadły ostateczne rozstrzygnięcia w I lidze. Zwycięstwo 3:2 nad mistrzem – Optico, na niewiele się zdało walczącemu o drugie premiowane miejsce Agroltechowi. Zespół z Wyrzeki nie zdołał bowiem wyprzedzić Śremskich Fanatyków, którzy nie zmarnowali dwupunktowej przewagi i wygrali oba swoje spotkania. Agroltechowi pozostanie walka o Extraligę w barażach, które odbędą się już w najbliższą sobotę. Powalczy w nich także ekipa PHU Majorczyk. Czwarte miejsce zapewniła sobie wygrywając 4:1 z FC Psarskie i remisując w ostatnich sekundach z Ostrowem. Ekipa Majorczyków wywalczyła dzięki temu tyle samo punktów co TFP Kórnik. W bezpośrednich pojedynkach był remis, ale bilans bramkowy przemawia na korzyść PHU. Do II ligi spadły Konbet i Turtlesy, a w barażach o utrzymanie się w I lidze zagrają KS Roda i FC Psarskie.

W dniu 14 kwietnia odbędą się na mecze barażowe, a 18.04.2018 zapraszamy na uroczyste zakończenie ligi które odbędzie się o godz.19:00 na obiekcie Śremskiego Sportu.

Komplet wyników i tabela na stronie ligi  http://www.ligihalowe.pl/

Relacje z Green Bike Extraligi, a także I i II ligi także na portalu  http://fujigol.naszsrem.pl/

 

Skip to content