W II lidze wszystko jasne

Zakończyły się rozgrywki II ligi. Po emocjonującej końcówce mistrzem został Jarograf, a awans do I ligi kosztem Mar-Trans wywalczył Kalejorz. W Green Bike Extralidze i I lidze ostateczne rozstrzygnięcia zapadną w pierwszy weekend kwietnia.

GREEN BIKE EXTRALIGA
Totem i Adam Oil zgodnie wygrały w niedzielę po dwa mecze i tym samym lider utrzymał dwupunktową przewagę. Niewiele brakowało, a Adam Oil traciłby do Totemu cztery punkty. Zwycięstwo 3:2 nad SBL wywalczył dopiero strzelając gola w ostatnich sekundach. Wszystko więc wskazuje na to, że mistrza wyłoni bezpośredni pojedynek obu drużyn, który kończyć będzie premierowy sezon Extraligi. Blisko trzeciego miejsca jest SBL, który przed ostatnią kolejką ma dwa punkty przewagi nad Bredingiem (zgubił punkty z Niesłabinem 2:2) i Wangą (dwie porażki!). Do pewnego spadku Deforu dołączyła Amarena, która także nie sprostała wymogom najwyższej klasy rozgrywek. O to by nie grać o utrzymanie w barażach wciąż walczą AR Sport, Instalator i Niesłabin.

I LIGA
Dwoma zwycięstwami piłkarze Optico przypieczętowali w niedzielę mistrzostwo I ligi. Wciąż nie wiadomo natomiast kto awansuje z drugiego miejsca. Agroltech pokonał co prawda Śremskich Fanatyków 4:1, ale przegrał potem 1:2 z PHU Majorczykami i nie wskoczył na drugie miejsce, bo wicelider ograł 5:4 TFP Kórnik i utrzymał dwa punkty przewagi. Tak więc na dwie kolejki przed końcem bliżej Extraligi są Fanatycy. Trwa też walka o dwa miejsca premiowane grą w barażach. Dwie porażki sprawiły, że poza nie wypadło Ostrowo, które spadło na szóste miejsce. Czwarte odzyskali piłkarze PHU Majorczyk, którzy dopisali sześć punktów i wyprzedzili zarówno Ostrowo, jak i TFP Kórnik. W meczu o byt w I lidze KS Roda ograła 4:1 ekipę Turtlesów i teraz to „wojownicze żółwie” są na przedostatnim miejscu oznaczającym spadek. Mimo sześciu wywalczonych punktów przed barażami nie ucieknie już Sarenka, bo dwa zwycięstwa odniósł także Oflor, który jest przed ekipą z Chrząstowa.

II LIGA
Niesamowita była ostatnia kolejka w II lidze. Lider – Mar-Trans, mimo czterech i pięciu punktów przewagi nad rywalami stracił bowiem nie tylko mistrzostwo, ale i awans. Najpierw przegrał 1:2 z Kalejorzem tracąc bramkę na 3 sekundy przed końcem, a potem zremisował 2:2 z AP Trans. W efekcie dzięki dwóm wygranym mistrzem został Jarograf. Kalejorz, który także wygrał oba spotkania zrównał się punktami z Mar-Trans. I teraz ciekawostka. W bezpośrednich pojedynkach był remis, a bilans bramkowy też na remis (oba zespoły +23). Do I ligi awansował Kalejorz, bo decydowały strzelone bramki, a ten miał ich na koncie 56 podczas gdy Mar-Trans 49. W barażach zagra Biała Mewa, a ostatnie miejsce w tabeli rzutem na taśmę opuścił Raitech, który wygrał 6:5 z Malibu i to ta ekipa spadła na 10 miejsce.

Komplet wyników i tabela na stronie ligi  http://www.ligihalowe.pl/

Relacje z Green Bike Extraligi, a także I i II ligi także na portalu  http://fujigol.naszsrem.pl/

Skip to content