Wiele niewiadomych w HLPN

Rozgrywki ligi halowej powoli wkraczają w decydującą fazę. Niewiadomych na wszystkich szczeblach wciąż jednak bardzo wiele, co zapowiada emocje do ostatniej kolejki.

GREEN BIKE EXTRALIGA
Na najwyższym szczeblu rozgrywek Totem i Adam Oil odskoczyli nieco od reszty stawki. Obie drużyny dopisały po sześć punktów, a gubili je rywale. Trzecie miejsce straciła Wanga, która tylko zremisowała z Niesłabinem, by potem przegrać bezpośredni mecz z SBL aż 1:5. „Bankowcy” co prawda awansowali na trzecią pozycję, ale stracili do prowadzącej dwójki dystans, bo zremisowali 2:2 z Green Bike.
Ciekawie zapowiada się nie tylko walka o mistrzostwo i podium, ale również o utrzymanie. Niemalże w miejscu stoją bowiem od dłuższego czasu Instalator i AR Sport, które tym samym dołączyły do grona zagrożonych drużyn. Najlepiej w niedzielę wypadł Niesłabin. Remis 3:3 z Wangą i zwycięstwo 3:0 nad Instalatorem sprawiły, że opuścił on strefę spadkową kosztem Amareny, która zremisowała 3:3 z AR Sport i przegrała 1:4 z Totemem. Ostatni wciąż jest Defor, ale nadal ma on szanse powalczyć o utrzymanie.

I LIGA
Sobotnie pojedynki w I lidze nie przyniosły żadnych przetasowań w tabeli. Trzy czołowe zespoły dopisały po sześć punktów. Niezmiennie na czele Optico, które zmierza do Extraligi. Z Sarenką lider przegrywał do przerwy 0:2, ale zdołał wygrać 3:2, a z TFP Kórnik poszło już łatwo i skończyło się na 7:2. Śremscy Fanatycy także musieli odrabiać straty w meczu z FC Psarskie i ze stanu 1:2 doprowadzili do zwycięstwa 4:2. Wcześniej ograli 5:2 Turtlesy i także walczą o powrót do halowej elity. Po piętach depcze im jednak Agroltech. Zespół z Wyrzeki wygrał 2:0 z Sarenką i 8:2 z KS Rodą. Z walki o bezpośredni awans odpadła ekipa PHU Majorczyk, która niespodziewanie przegrała 2:5 z KS Rodą. Ta walczy z Turtlesami o uniknięcie bezpośredniego spadku. Przed tym nie obroni się już drużyna Konbet, która przegrała kolejne dwa mecze i jedną nogą jest już w II lidze.

II LIGA
Mimo porażki 1:2 z Jarografem w II lidze liderem wciąż pozostaje Mar-Trans. Trzy punkty odrobili jednak do niego piłkarze Białej Mewy, którzy jako jedyni w niedzielę dopisali sześć punktów za zwycięstwa 5:2 z Raitechem i 5:1 z Malibu. Pozostałe drużyny z czołówki wygrały i przegrały po jednym spotkaniu. Niespodziankę sprawiła drużyna Kawcza, która pokonała 4:2 Kalejorza. Fenix po porażce 1:2 z AP Trans ograł z kolei 3:1 Jarograf. Mimo zwycięstwa 3:1 nad Kawczem wciąż stawkę drugoligowców zamyka Raitech.

Komplet wyników i tabela na stronie ligi  http://www.ligihalowe.pl/

Relacje z Green Bike Extraligi, a także I i II ligi także na portalu  http://fujigol.naszsrem.pl/