Znamy liderów na półmetku ligowych zmagań.

 

Wanga, Optico i Mar-Trans – to zespoły, które prowadzą w swoich ligach na półmetku rozgrywek. Niespodzianką, żeby nie powiedzieć sensacją jest pierwsze miejsce w Green Bike Extralidze tegorocznego beniaminka.

GREEN BIKE EXTRALIGA
Nikt chyba się nie spodziewał, że po 11 kolejkach liderem Extraligi będzie Wanga. Tymczasem beniaminek robi prawdziwą furorę i jest rewelacją tegorocznych rozgrywek. W niedzielę piłkarze Adama Klaka strzelił po 5 goli Instalatorowi i Amarenie. Sześć punktów, które zdobyli wywindowało ich na pierwsze miejsce. Totem zgubił bowiem punkty z SBL remisując 1:1, a kolei Adam Oil przegrał hit z Totemem aż 0:5 i wymęczył 2:1 z Wartą Futsal. Cztery punkty dopisała ekipa Breeding Center (2:2 z Wartą i aż 10:0 z Instalatorem), a tylko punkt inny zespół czołówki – SBL. Bankowcy niespodziewanie przegrali z Niesłabinem 2:3 tracąc bramkę na 3 sekundy w kontrowersyjnych okolicznościach. Niesłabin przełamał niemoc i to dwukrotnie bo ograł także Defor. „Okienni” również poznali smak zwycięstwa. Pokonali bowiem 4:2 AR Sport i wierzą w utrzymanie. Słabo rundę zakończyła Amarena i Instalator (po dwie porażki).
I LIGA
Optico wygrało oba swoje mecze, a ponieważ rywale nie uniknęli potknięć, to lider I ligi powiększył przewagę nad resztą stawki i zmierza do Extraligi. Drugie miejsce zachowali Śremscy Fanatycy, którzy niespodziewanie musieli się zadowolić punktem w starciu z Oflorem (padł remis 1:1). Na trzecie miejsce kosztem Agroltechu wskoczyła z kolei ekipa PHU Majorczyk. Z walki o awans nie rezygnują wciąż ekipy z Wyrzeki, a także Sarenka, TFP Kórnik i Ostrowo. Piłkarze z Ostrowa urządzili sobie strzelecki festiwal w pojedynku z Konbetem gromiąc rywali aż 10:1, a pięć trafień zaliczył Karol Idkowiak. Na dole tabeli Konbet, który mimo najsilniejszego składu nie zdołał ugrać choćby punktu. Kłopoty z utrzymaniem w I lidze będzie miała także KS Roda.
II LIGA
Na półmetku drugoligowych rozgrywek z pozycji lidera cieszy się Mar-Trans. Piłkarze tego zespołu umocnili się na czele dzięki zwycięstwu 5:1 nad Raitechem. Przegrał za to dotychczasowy wicelider. Mimo prowadzenia 2:0 ekipa AP Trans uległa 2:4 Malibu. Wykorzystała to Biała Mewa, która ograła 6:3 Wędliniarstwo i wskoczyła na drugie miejsce. Trzeci jest teraz Jarograf, który pokonał 3:2 Kawcze, a kolejne z rzędu zwycięstwo odniósł Kalejorz, który tym razem pokonał osłabiony kadrowo zespół Fenixa 3:0.
W czołówkach wszystkich lig ścisk, co zapowiada spore emocje w rundzie rewanżowej, która rusza już w ten weekend.