Przypomnienie regulaminu Pucharu Ligi oraz baraży w HLPN.

Przypominamy wszystkim uczestniczącym drużynom zasady regulaminowe meczy rozgrywanych w Pucharze Ligi oraz w barażach HLPN w sezonie 2017/2018.

Zgodnie z ustaleniami podjętymi na zebraniu organizacyjnym w/s Halowej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2017/2018, które odbyło się w dniu 20 września 2017 roku, przypominamy nowe zasady dotyczące Pucharu Ligi i baraży między drużynami Extraligi i I ligi. Nowe zasady związane są ze zmianą regulaminu HLPN na sezon 2017/2018 dopuszczającą do rozgrywek w Extralidze drużyny mające w składzie czterech zawodników zrzeszonych w klubach piłkarskich WZPN, pozostawiając w niższych ligach możliwość gry tylko dwóch zawodników zrzeszonych. Ze względów sportowych ustalono, że dla wyrównania szans drużyny Extraligi w meczach Pucharu Ligi z drużynami z niższych lig mogą wystawić w danym meczu tylko dwóch zawodników zrzeszonych. Nie dotyczy to meczy pomiędzy drużynami Extraligi, w których może grać po czterech zawodników zrzeszonych zgodnie z regulaminem HLPN. To samo dotyczy baraży między drużynami Extraligi i I ligi o utrzymanie lub awans w rozgrywkach ligowych. Drużyna z Extraligi może w meczu barażowym z drużyną z I ligi wystawić tylko dwóch zawodników zrzeszonych.
Prosimy o przestrzeganie powyższych ustaleń w celu sprawnego przeprowadzenia rozgrywek pucharowych oraz meczy barażowych w HLPN.

Skip to content