Uroczyste otwarcie obiektu sportowego i Olimpiada Przedszkolaków – 05.12.2017

W dniu 5 grudnia 2017r. na obiekcie Śremskiego Sportu odbyło się oficjalne otwarcie obiektu sportowego oraz Olimpiada Przedszkolaków.

Ten uroczysty dzień w Spółce Śremski Sport  o godz. 9:00 rozpoczął przemarsz dzieci z 18 przedszkoli, który był pierwszym elementem Olimpiady Przedszkolaków. Po wciągnięciu flagi olimpijskiej i złożeniu przyrzeczenia sportowego przez przedszkolaków rozgrzewkę przeprowadziła instruktorka Fitness Śremski Sport Aneta Sażalska.

Przez dwie godziny mali zawodnicy walczyli w czterech konkurencjach o zajęcie jak najlepszego miejsca i wygranie wspaniałych nagród ufundowanych przez Urząd Miejski w Śremie.

Puchary i nagrody wywalczyli :

  1. miejsce: Przedszkole w Bodzyniewie
  2. miejsce: Przedszkole Jarzębinka
  3. miejsce: Przedszkole Pod wierzbami

Każde uczestniczące w olimpiadzie przedszkole otrzymało dyplom, a wszyscy startujący mali zawodnicy mikołajkowe upominki.

Organizatorem Olimpiady Przedszkolaków  finansowanej przez Gminę Śrem był Śremski Sport Sp. z o.o

W trakcie olimpiady o godz. 10.00 nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu sportowego.

Wstęgę przed wejściem do basenu przecięły kierowniczka obiektu Pani Grażyna Matysiak, prezes klubu sportowego „Wodnik” Jadwiga Śliwińska oraz burmistrz Śremu Adam Lewandowski po czym poświęcenia dokonał ks. prałat Marian Brucki. W części oficjalnej konferansjer uroczystości Sławomir Weihs udzielił głosu Adamowi Lewandowskiemu, burmistrz Śremu podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zakończenia tego wielkiego przedsięwzięcia. Po burmistrzu przemawiali prezes Spółki Śremski Sport Daniel Cicharski oraz kierowniczka obiektu Grażyna Matysiak. Na koniec głos zabrał starosta śremski Zenon Jahns, wręczając na ręce Daniela Cicharskiego upominek.

W dalszej części uroczystości wystąpili – śremski piosenkarz Sławomir Olgierd Kramm i saksofonista Jarosław Wiśniewski, którzy pięknie wykonali kilka znanych szlagierów. Po części muzycznej nastąpiła część sportowa, w której wszyscy goście podziwiali piękny pokaz pływania synchronicznego w wykonaniu  zawodniczek klubów UKS Wanda z Poznania  oraz UKS Szóstka Poznań.

W trakcie kończącego uroczystość bankietu na wielkim telebimie nad basenem wyświetlane były zdjęcia zrobione w trakcie remontu śremskiego obiektu.