Zmiana liderów w piłkarskich ligach.

Miniony weekend przyniósł zmianę liderów we wszystkich trzech ligach. Potknięcia Adam Oil wykorzystał Totem i to on objął prowadzenie w Green Bike Extralidze. W I lidze na czele jest Agroltech, a stawce drugoligowców przewodzi Biała Mewa.

GREEN BIKE EXTRALIGA

Słaby dzień miał w sobotę Adam Oil. Dotychczasowy lider miał na koncie pięć zwycięstw, a tymczasem tym razem nie wygrał żadnego z dwóch spotkań. Najpierw sensacyjnie tylko zremisował z Wangą 1:1, a potem przegrał i to aż 1:4 z Breeding Center. Z takiego obrotu sprawy najbardziej zadowoleni byli piłkarze Totemu, którzy dzięki zwycięstwom 7:2 nad Instalatorem i 5:0 nad Niesłabinem wskoczyli na pierwsze miejsce i odrobili straty do Adam Oil. Szanse na trzecie miejsce zmarnował SBL, który po zwycięstwie 1:0 nad AR Sport przegrał niespodziewanie 2:4 z Amareną. Skorzystała na tym ekipa Breeding Center, która dopisała sześć punktów i to ona jest za plecami faworytów. Na uwagę zasługuje postawa beniaminków – Wangi i Amareny. Oba zespoły wzbogaciły swój dorobek o cztery punkty i w przeciwieństwie do Niesłabina i Deforu są z dala od strefy spadkowej.

I LIGA

Fatalną niedzielę mają za sobą piłkarze KS Rody. W dwóch spotkaniach stracili bowiem aż 19 (!) goli i z kretesem przegrali zarówno z Ostrowem (1:10), jak i FC Psarskie (1:9). Porażki doznał lider. W hicie kolejki Śremscy Fanatycy nie spostali Optico. Ich porażkę 0:2 wykorzystał Agroltech, który mimo braków kadrowych i nominalnego bramkarza wygrał oba swoje spotkania i teraz to zespół z Wyrzeki jest liderem. Powody do zadowolenia mieli także piłkarze PHU Majorczyk. Wygrane nad Turtlesami i TFP Kórnik sprawiły, że zespół ten podskoczył w ligowej hierarchii. Ze zmiennym szczęściem grali reprezentanci Ostrowa, FC Psarskie, Sarenki, Śremskich Fanatyków i Ofloru. Wszystkie te ekipy odniosły po jednym zwycięstwie i doznały po jednej porażce.

II LIGA

Ciekawe niedzielne popołudnie zafundowali kibicom drugoligowcy. Między sobą walczyła czołówka i najlepiej wyszli na tym piłkarze Białej Mewy. W identycznych rozmiarach – po 5:1, pokonali oni zarówno Raitech, jak i Malibu i teraz to oni są nowym liderem. Tyle samo punktów ma na koncie Mar-Trans, który w ostatniej sekundzie zapewnił sobie zwycięstwo nad Jarografem, a potem łatwo ogrrał 4:0 Ciachowskich. Dwa remisy odnotowali piłkarze Fenixa. Po 3:3 z AP Trans postrzelali oni z Jarografem i padł wynik 6:6. Udaną niedzielę ma za sobą Kalejorz. „Pomarańczowi” pewnie pokonali 5:0 Malibu oraz 4:1 Kawcze i zdobyli sześć punktów, a więc o cztery więcej niż we wcześniejszych czterech kolejkach. Niemoc przełamała także ekipa z Kawcza, która wygrała 4:1 z Raitechem i tym samym odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo.

 10 i 17 grudnia 2017 zapraszamy na pierwszą rundę Pucharu Ligi.

Komplet wyników i tabela na stronie ligi  http://www.ligihalowe.pl/

Relacje z Green Bike Extraligi, a także I i II ligi także na portalu  http://fujigol.naszsrem.pl/

 

Skip to content