Banici Poznań zwyciężają w turnieju Beach Rugby w Śremie!

W sobotę 26 sierpnia w Śremie rozegrany został turniej w Beach Rugby o puchar Burmistrza Śremu. Była to druga edycja zawodów, którą Śremski Sport wraz z miłośnikami gry w rugby czyli RGB Śrem zorganizował na Śremskiej plaży (pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku). W sobotę mogliśmy zobaczyć zmagania aż ośmiu zespołów, wśród nich zabrakło drużyny gospodarzy – grupy RGB ŚREM, która z uwagi na niewystarczającą liczbę graczy podobnie zresztą jak Posnania Poznań połączyła siły z ekipą ze stolicy Wielkopolski tworząc z RGB Posnania. Poza nimi w turnieju wystąpili: Lokomotywa Wolsztyn, Chaos Poznań, Sparta Jarocin, Tytan Gniezno, Banici Poznań, oraz Rugby Szczecinek.

Grupa A Grupa B
Banici Poznań Tytan Gniezno
Sparta Jarocin Chaos Poznań
Ruby Szczecinek RGB Posnania
Lokomotywa Wolsztyn

Beach Rugby 2017 na plaży miejskiej w Śremie odbyło się przy słonecznej pogodzie i w fantastycznej atmosferze. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, a zwycięskie puchary przypadły kolejno – za pierwsze miejsce drużynie Banici Poznań, drudzy byli Tytani Gniezno a trzecie miejsce zdobyli zawodnicy ze Sparty Jarocin.

Mecz Drużyna I Drużyna II Wynik
1. Tytan Gniezno Lokomotywa Wolsztyn 9:0 (4:0)
2. Chaos Poznań RGB Posnania 4:3 (0:2)
3. Sparta Jarocin Rugby Szczecinek 8:5 (3:3)
4. Lokomotywa Wolsztyn RGB Posnania 2:10 (0:6)
5. Tytan Gniezno Chaos Poznań 7:4 (4:2)
6. Banici Poznań Sparta Jarocin 13:5 (5:1)
7. Chaos Poznań Lokomotywa Wolsztyn 6:4 (4:0)
8. RGB Posnania Tytan Gniezno 7:8 (2:4)
9. Rugby Szczecinek Banici Poznań 2:7 (1:4)


Ekipa gospodarzy czyli RGB Śrem dziękuje wszystkim uczestnikom za przybycie, kibicom za doping oraz sponsorowi wydarzenia –
sieci sklepów Malibu za wsparcie. Specjalne podziękowania należą się Gminie Śrem za objecie patronatem i wsparcie wydarzenia.

Finały
Mecz o I miejsce Banici Poznań Tytan Gniezno 13:3 (7:2)
Mecz o III miejsce Sparta Jarocin Chaos Poznań 7:4 (3:2)
Mecz o V miejsce Rugby Szczecinek RGB Posnania 7:4 (2:2)