Green Bike Cup 2017 – podsumowanie

27 maja 2017 r. w godz. 16:00 – 19:00 w Parku im. Puchalskiego w Śremie odbył się Festyn Rowerowy finansowany ze środków budżetowych gminy Śrem, w ramach którego Spółka Śremski Sport przeprowadziła wyścigi rowerowe dzieci przedszkolnych i szkolnych. Dzieci  podzielone zostały na cztery kategorie wiekowe:

Kategorie

Miejsce Dziewczyny Chłopacy
1 Joanna Ksoń  Piotr Stawski
2 Antonina Kolenda  Antoni Rachmajda
3 Aleksandra Dziubek  Mikołaj Sierakowski
4 Agata Gruchalska  Paweł Musiał
5 Julia Wiza  Oliwier Nowicki
6 Magdalena Brzozowska  Maciej Płociennik
Miejsce Dziewczyny Chłopacy
1 Marianna Kowalska Filip Nowak
2 Pola Podraza Antek Binert
3 Matylda Pawłowska Bruno Adamczak
4 Julia Drop Olaf Mieloszyński
5 Antosia Pietrowska Antoni Browarczyk
6 Maria Ratajczak Oliwier Kowalski
Miejsce Dziewczyny Chłopacy
1 Agata Nowak Maksymilian Żurawik
2 Milena Dachm Kacper Biesch
3 Tymoteusz Kowalski
4 Wiktor Polewski
5 Marcin Korbanek
6 Igor Drożdżyński
Miejsce Dziewczyny Chłopacy
1 Agata Polowczyk Kowalski Franek
2 Julia Nowak Antoni Szczepaniak
3 Olga Rożek
4 Weronika Geltz

W wyścigach udział wzięło 127 dzieci, a najliczniejszą grupą byli najmłodsi  (przedszkolaki). Oprócz wyścigów rowerowych dzieci mogły skorzystać z dmuchanych atrakcji (pozjeżdżać z dmuchanej zjeżdżalni, postrzelać na bramkę, porzucać do dmuchanego darta lub kosza).  „Pan Balonik” dla wszystkich chętnych wyczarowywał niesamowite kształty z dmuchanych baloników,  malowanie buziek cieszyło się dużym zainteresowaniem, a puszczane bańki mydlane w rozmiarze XXL  przyciągały uwagę wszystkich osób. Podczas festynu straż miejska znakowała rowery prze z cały czas trwania imprezy. Wszystkie festynowe atrakcje były bezpłatne.

Uroczyste podsumowanie wyścigów oraz wręczenie nagród dla zwycięzców odbyło się o godz. 18:30. Wszystkie dzieci startujące w wyścigach otrzymały pakiety startowe i pamiątkowe medale.

Nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy dla trzech pierwszych w każdej kategorii wiekowej z uwzględnieniem podziału na dziewczynki i chłopców  zostały ufundowane przez: Urząd Miejski w Śremie, firmę Greek Bike w Śremie i Spółkę Śremski Sport.

Skip to content