Elektrolity – dlaczego należy uzupełniać ich poziom?

W przypadku wystąpienia biegunki, wymiotów, zakażeń bakteryjnych i wirusowych, a także w momencie podejmowania bardzo ciężkiego wysiłku fizycznego dochodzi do utraty elektrolitów z organizmu, a w skrajnych przypadkach również do odwodnienia. Jest to bardzo niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

Uzupełnienie organizmy w elektrolity jest kluczowe, ponieważ wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Elektrolity, czyli jony soli, znajdują się niemalże w całym naszym organizmie, czyli w krwi, osoczu i płynach tkankowych. Elektrolity gwarantują utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej. Jest to istotne przede wszystkim dla mózgu, układu nerwowego, mięśni i serca.

Jak uzupełnić elektrolity?

Istnieją takie sytuacje w życiu człowieka, podczas których bardzo prawdopodobne jest, że dojdzie do utraty elektrolitów. To przede wszystkim różnego rodzaju zakażenia bakteryjne i wirusowe, objawiające się biegunką lub wymiotami. W takim przypadku dostarczenie elektrolitów z zewnątrz jest bardzo istotne. A można to łatwo zrobić poprzez wypicie odpowiedniej ilości płynów nawadniających z elektrolitami typu Orsalit – www.orsalit.pl.

Jak działają preparaty nawadniające?

Preparaty typu Orsalit przede wszystkim uzupełniają organizm w wodę i utracone elektrolity, zapobiegając odwodnieniu. Dodatkowo wpływają na szybsze pożegnanie się z wymiotami i biegunką. Ponadto działają również ochraniająco na błony śluzowe i zmniejszają wszelkie nieprzyjemne dolegliwości towarzyszące takich chorobom.

Preparaty nawadniające z elektrolitami poprawiają całą gospodarkę wodno-elektrolitową, co przekłada się na szybsze pokonanie choroby.

Doustny płyn nawadniający warto przyjąć jak najszybciej, czyli jeszcze przed wizytą u lekarza, a po zauważeniu pierwszych niepokojących objawów. Jest to istotne nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci, które z reguły się szybciej odwadniają. Warto dodać, że doustne napoje nawadniające można kupić bez recepty w każdej aptece.