Urządzenia, które powinny się znaleźć w domowej siłowni

Domową siłownię można urządzić nawet w niewielkim mieszkaniu. Dzięki zestawowi kilku dobrze dobranych urządzeń treningowych można skutecznie zadbać o swoją kondycję, wygląd oraz zdrowie. Wyposażenie domowej siłowni nie jest też specjalnie kosztowne. Co więcej, nie ma konieczności kupowania całego wyposażenia od razu. Urządzenia można kompletować powoli.

Orbitrek

Orbitrek jest urządzeniem wprost stworzonym do domowej siłowni. Z jego pomocą można bardzo skutecznie spalić kalorie oraz wzmocnić mięśnie. Pomaga on również w kształtowaniu łydek oraz ud. Urządzenie to zazwyczaj jest wykorzystywane do treningu kardio. Co bardzo ważne ćwiczenia na tej maszynie treningowej są bardzo bezpieczne, ponieważ w niewielkim stopniu obciążają stawy. Nic więc dziwnego, że maszyny te dość często są wykorzystywane w czasie rehabilitacji osób po urazach narządów ruchu oraz w podeszłym wieku.

Stepper

Kolejnym urządzeniem, które dość powszechnie jest wykorzystywane w domowych siłowniach jest stepper. Jest to bardzo niewielka maszyna o dużych możliwościach. Między innymi efektywnie przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz wzmacnia i modeluje mięsnie dolnej części ciała. Steppery są szczególnie cenione przez osoby pragnące wymodelować uda, pośladki i łydki. Ruch wykonywany w czasie ćwiczeń na stepperze przypomina wchodzenie po schodach.

Steppery są z powodzeniem wykorzystywane zarówno przez osoby młode jak i starsze. Ich ogromną zaletą są niewielkie rozmiary. Można z nich korzystać nawet w bardzo małych pomieszczeniach a po zakończonym treningu schować do szafy.

Rowerek treningowy

Rower treningowy jest chyba do tej pory najpopularniejszym urządzeniem treningowym. Wiele osób wybiera trening na tej maszynie, ponieważ przypomina ona klasyczny rower. Można dzięki niej wzmocnić wiele mięśni. Z rowerka stacjonarnego można korzystać przez cały rok.

Uchwyty do pompek

Pompki są prostym a zarazem bardzo skutecznym ćwiczeniem. Dzięki nim można wzmacniać mięśnie klatki piersiowej, ramion oraz brzucha. Niestety wykonywanie ich w sposób tradycyjny stanowi duże obciążenie dla ramion oraz nadgarstków. Uchwyty do pompek poprawiają jakość ćwiczeń oraz znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia kontuzji. Są one skonstruowane w taki sposób by ciężar ciała w czasie treningu nie spoczywał na nadgarstkach, lecz na barkach oraz klatce piersiowej.

Skip to content