Buty Adidas Originals – dlaczego są takie wyjątkowe?

Historia marki Adidas sięga 1924 roku, kiedy to jeden z dwóch braci, Adolf Dassler wpadł na pomysł stworzenia firmy z unikatową odzieżą sportową i wygodnym obuwiem. Trzy pierwsze litery dały początek globalnej marce. Buty Adidas znane są na całym świecie, a adidasy na stałe wpisały się w świadomość konsumentów we wszystkich krajach świata.

Od spontanicznego pomysłu po prawdziwą legendę

            Firma Adidas od początku swojej działalności zdecydowała się szyć odzież głównie dla żołnierzy Wehrmahtu, gdyż takie było zapotrzebowanie. Projektowanie ubrań i butów dla sław na początku nie było celem marki. Dopiero stworzenie sportowego obuwia dla reprezentantów Niemiec i Stanów Zjednoczonych na potrzeby Igrzysk Olimpijskich w 1936 roku stało się motywacją do poważnych, choć nieco burzliwych zmian. Właśnie z tego powodu 12 lat później wyodrębniły się dwie marki – Adidas i Puma, które należały do dwóch braci. Buty Adidas Originals są dziś znane na całym świecie i noszą je nie tylko gwiazdy światowej muzyki, ale przede wszystkim sportowcy i zwykli ludzie.

Sekret wyjątkowości butów

            Symbolem marki Adidas jest koniczynka, która podkreśla przywiązanie firmy do Igrzysk Olimpijskich i jej sportowy charakter. Jednak warto pamiętać, że jej misją jest nie tylko pomaganie w jak najlepszych osiągnięciach sportowych, ale przede wszystkim zjednoczenie 3 kontynentów, co starannie podkreśla logo z trzema paskami na cholewce buta. Dziś buty Adidas Originals pasują niemal do każdej stylizacji – zarówno luźnego, sportowego i mniej zobowiązującego outfitu jak i do klasycznych, casualowych kreacji. Buty tej marki podkreślają osobowość, a także sprawiają, że każdy w nich poczuje się wyjątkowo. Towarzyszą w najważniejszych wydarzeniach w życiu, a zarazem pomagają osiągać spektakularne zwycięstwa. Nic więc dziwnego, że zostały docenione przez gwiazdy za swoją wygodę i oryginalność.

Obuwie z kolekcji Originals dedykowane jest każdej osobie, ponieważ idealnie wpisuje się w nowoczesne trendy, ale pomaga zachować indywidualizm. Nadaje się więc na każdą okazję – ważną uroczystość sportową, maraton, wyjście z przyjaciółmi, romantyczną kolację na mieście lub zajęcia jogi. Obuwie z tej kolekcji wyróżnia się odważnymi kolorami, zachwycającą miejską stylistyką i ponadczasową klasyką. Właśnie z tych powodów trafi w gusta każdego kto ceni wygodę, niewygórowaną cenę, a także niezaprzeczalną jakość, którą marka od lat wciąż potrafi zaskoczyć i nie ma sobie równych.