Odpowiednie buty do biegania zadbają o twoje kolana

Styczeń, to czas realizacji pierwszych postanowień noworocznych. Jednym z nich jest rozpoczęcie aktywności fizycznej. Bieganie lub regularne chodzenie, to najlepsze z nich. Szczególnie, gdy chcemy zadbać o zdrowie. Niestety nawet tak prosta wydawałoby się dyscyplina może źle wpłynąć na zdrowie naszych stawów. Chcąc uchronić kolana i stawy skokowe należy postawić na odpowiednie buty do biegania wysokiej jakości. Zanim jednak wybierzecie model, który podoba wam się wizualnie sprawdźcie, czy faktycznie nadaje się do waszej dyscypliny oraz czy pasuje do waszego ciała, które również ma znaczenie przy wyborze.

Jak i po czym będę biegał?

Gdzie planujecie biegać? Jeżeli jest to szkolna bieżnia lub utwardzony asfalt czy chodnik z kostki, powinniście zainwestować w model z jak najlepszą amortyzacją. Biegając po „twardym” zużyjemy buty szybciej niż poruszając się po ziemnych „miękkich” ścieżkach w parku czy lesie. Buty o twardej podeszwie powinny lepiej trzymać stopę i być przystosowane do trudnych warunków terenowych. Trudno wybrać uniwersalne obuwie dla dwóch kompletnie innych rodzajów podłoża. Dużo lepsza opcją jest zakupić dwie pary na zmianę w zależności od miejsca, w którym przyjdzie nam biegać.

Buty treningowe dla mężczyzn

walk-617389_640

Trening jak sama nazwa wskazuje ma na celu rozwój naszych umiejętności bądź ciała. Męskie buty do treningu są tańsze i zwykle cięższe od obuwia przygotowanego na zawody. Te drugie są lżejsze dzięki czemu doświadczeni atleci będą mogli wykorzystać swój potencjał siły i wydolności lepiej niż amatorzy. Nie zmienia to faktu, iż warto kupić markowy model butów ukierunkowany pod start w zawodach. W ciągu tygodnia odbywamy kilka treningów, co znacznie wpływa na zużycie. Natomiast zawody odbywają się raz na jakiś czas. Dlatego nigdy nie zaniedbujmy akcesoriów i odzieży na trening ponieważ korzystamy z niej dużo częściej i to ona wpływa na nasz stan zdrowia.

A co z wyglądem? Firma Nike zyskała ogromną popularność ze względu na nowoczesny design. Natomiast adidas ze swoimi klasycznymi wzorami butów często spotykany jest na zawodach oraz podczas treningu zawodowców. Jakość jest niemal taka sama, więc wszystko zależy od gustu.

Analiza stopy i sylwetki pomoże w wyborze

Nie tylko źle dobrane obuwie, ale również brak stymulacji mięśni stopy powoduje coraz więcej przypadków płaskostopia. W zależności od tego jak wygląda odcisk naszej stopy musimy dobrać wnętrze butów i wkładki niezbędne w razie korekcji. Wcześniej wspominaliśmy o dobrej amortyzacji stopy przy bieganiu na twardej powierzchni. Osoby o dużej wadze powyżej 80 kilogramów powinny szczególnie stawiać na dobrą amortyzację na podbiciu oraz pięcie niezależnie od warunków.

Jeżeli duża waga wynika z nadmiaru tkanki tłuszczowej, którą chcemy spalić nie szczędźmy pieniędzy na buty ponieważ, to one ochronią nasze kolana wraz z dobrą techniką biegu. To samo tyczy się ludzi mających problemu z kręgosłupem i resztą układu kostnego. Twardsze obuwie polecam lżejszym atletom, którzy chcą utrzymać swoją masę ciała i poprawiać wyniki sportowe.

Poszukujesz więcej informacji? Zapoznaj się z naszym filmem i dodatkowymi informacjami na http://hurtowniasportowa.net/blog

Skip to content