Tandemowe skoki spadochronowe – idealny pomysł na weekend

Poszukujesz niecodziennego pomysłu na weekendową rozrywkę? Spróbuj skoków w tandemie! To propozycja dla tych, którzy nie mają żadnego wcześniejszego doświadczenia ze spadochroniarstwem. Skok tandemowy na pewno na długi czas pozostanie w twojej pamięci!

Skoki spadochronowe w tandemie dostępne są w Polsce już od dłuższego czasu, ale dopiero w ostatnich latach zaczęły być tak popularne. To kapitalna zabawa dla każdego, kto chce przeżyć niezwykłą przygodę, która w pamięci pozostanie na zawsze. Dzięki niej można przetestować swoją odwagę i udowodnić sobie, że wszystko jest możliwe.

Jak nietrudno domyślić się po samej nazwie, skoki tandemowe odbywają się w dwójkę. To właśnie powoduje, że są one tak szeroko dostępne dla niemalże każdego. W skokach biorą udział dwie osoby, a mianowicie tandem pilot, którym zazwyczaj jest instruktor posiadający za sobą tysiące podobnych skoków, a także pasażer, który nie musi znać się na spadochroniarstwie, ponieważ to właśnie pilot jest odpowiedzialny za kwestie związane z bezpieczeństwem. Pilot i pasażer połączeni są uprzężą tandemową, przy czym pasażer stoi z przodu. Na plecach pilota znajduje się potrzebny sprzęt – spadochron tandemowy wraz z automatem.

Skoki tandemowe mają miejsce z lecącego samolotu na wysokości 3000 lub 4000 metrów. Wysokość wyskoku jest kluczowa dla swobodnego spadania, którym określa się czas od wyskoku aż do otwarcia czaszy spadochronu. To wówczas można na własnej skórze poczuć zawrotną prędkość i adrenalinę, która natychmiast osiąga szczytowe wartości – spadanie w kierunku ziemi odbywa się z prędkością rzędu 200 kilometrów na godzinę! Czas spadania w przypadku skoku z 3000 metrów to 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów – 60 sekund.

Gdy skoczkowie osiągną odpowiednią wysokość, wtedy pilot tandemu otwiera spadochron. Następuje kilkuminutowe opadanie w kierunku lądowiska, podczas którego można już w spokoju pooglądać wspaniałe widoki z lotu ptaka. Lądowanie jest miękkie, dlatego też nie ma żadnego ryzyka urazów.

Co więcej, skok tandemowy może być zarejestrowany na filmie i zdjęciach. To dodatkowo płatna usługa, ale zdecydowanie warta uwagi, zwłaszcza przy pierwszym skoku, ponieważ dzięki niej można zapisać swoje przeżycia na zawsze. Za zebranie materiałów odpowiedzialny jest jeszcze jeden skoczek z kamerą zamontowaną na kasku, co powoduje, że ujęcia są tak spektakularne.

Ceny skoków tandemowych rozpoczynają się już od około 500 złotych. Ośrodki zajmujące się ich organizacją mają również dla swoich klientów wiele dodatkowych promocji, dzięki którym można zapłacić jeszcze mniej.

Jeżeli chcesz wziąć udział w skoku tandemowym, zrób to razem z ośrodkiem szkolenia lotniczego Skydive, który w tej dziedzinie posiada wieloletnie doświadczenie i oddaje do dyspozycji swoich klientów wysokiej klasy sprzęt i wsparcie swoich wykwalifikowanych instruktorów. Ze Skydive można skakać w różnych miejscowościach w całej Polsce. Pełna oferta ośrodka oraz formularz rezerwacji znajdują się tutaj.

Skip to content