NKR Chaos Poznań zwycięzcą turnieju Rugby na plaży miejskiej w Śremie!

W weekend nad jeziorem Grzymisławskim, w sobotę 27.08.2016 podczas zakończenia sezonu letniego na plaży miejskiej w Śremie rozegrany został pierwszy turniej w Beach Rugby o puchar Burmistrza Śremu. Przy wspaniałej pogodzie na piaszczystym boisku, zobaczyć mogliśmy zmagania pięciu zespołów, w tym gospodarzy – grupy RGB ŚREM, która razem ze Śremskim Sportem współorganizowała zawody. Poza Śremianami w turnieju wystąpili: Sparta Jarocin, Lokomotywa Wolsztyn, Rugby Wrocław oraz zwycięzcy NKR Chaos Poznań.

Rugby plażowe zdobywa coraz większą popularność na świecie. Poza turniejami towarzyskimi i pokazowymi odbywają się też prestiżowe komercyjne zawody. Plażowa odmiana gry „jajowatą piłką” różni się przede wszystkim czasem – jedna połowa w klasycznym spotkaniu trwa aż 40 minut, natomiast w odmianie plażowej 5 min. Zespoły rywalizują w składach pięcioosobowych, natomiast w najpopularniejszej odmianie na trawie grają w piętnastoosobowych składach. Wszystkie odmiany rugby łączy jednak kilka cech wspólnych takich jak gra zespołowa, kontaktowa, rozgrywana na prostokątnym boisku oraz ta najważniejsza to zasada „Nie wolno podawać piłki ręką do przodu”.

Rugby 2016 na plaży miejskiej w Śremie odbyło się przy słonecznej pogodzie i w fantastycznej atmosferze. Turniej był pierwszą edycją natomiast organizatorzy już zapowiedzieli, że planują aby zawody odbywały się cyklicznie co roku w sierpniu. Ekipa gospodarzy czyli Śremska grupa miłośników RUGBY wszystkim uczestnikom dziękuje za przybycie oraz zaprasza na przyszłoroczną edycję.

Poniżej prezentujemy klasyfikację ogólna oraz wyniki poszczególnych meczy:

1.CHAOS POZNAŃ – 12 pkt.

2.SPARTA JAROCIN – 10 pkt.

3.RUGBY WROCŁAW – 8 pkt.

4.RGB ŚREM – 6 pkt.

5.LOKOMOTYWA WOLSZTYN – 4 pkt.

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, natomiast sponsorami wydarzenia byli: sponsor główny – DRWAL POLSKI , ponadto – 77sport fit shop, sieć sklepów Malibu, Restauracja Smaki Lata, Rebel Street Burger oraz sklep sportowy Sport Only.

1.RGB ŚREM – LOKOMOTYWA WOLSZTYN – wynik 7-3 (2-0)

2.CHAOS POZNAŃ – RUGBY WROCŁAW – wynik 5-4 (2-2)

3.SPARTA JAROCIN – RGB ŚREM – wynik 10-4 (5-1)

4.LOKOMOTYWA WOLSZTYN – CHAOS POZNAŃ – wynik 1-9 (0-5)

5.RUGBY WROCŁAW  – SPARTA JAROCIN – wynik 2-6 (1-3)

6.RGB ŚREM – CHAOS POZNAŃ – wynik 3-9 (1-5)

7.LOKOMOTYWA WOLSZTYN – RUGBY WROCŁAW – wynik 3-6 (2-2)

8.SPARTA JAROCIN – CHAOS POZNAŃ – wynik 4-5 (3-4)

9.RGB ŚREM – RUGBY WROCŁAW – wynik 5-6 (2-3)

10.LOKOMOTYWA WOLSZTYN – SPARTA JAROCIN – wynik 3-10 (1-4)

 

 

Skip to content