Rugby na plaży miejskiej w Śremie

W sobotę 27.08.2016 na plaży miejskiej w Śremie rozegrany zostanie pierwszy turniej Beach Rugby w naszym mieście. Turniej odbywał się będzie przy okazji zakończenia sezonu letniego na plaży.

W rugby na piasku gra się trochę inaczej niż na trawie, otóż w drużynie występuje pięciu graczy na boisku, oraz pięciu rezerwowych. Liczą się tylko przyłożenia przy czym nie wolno dotykać piłki nogą. Wszystkie błędy i przewinienia rozgrywa się rzutem wolnym, nie ma też stałych fragmentów gry, jak młyny i auty, nie wolno walczyć o piłkę w przegrupowaniach . Drużyna przeciwna przy wznowieniach ustawia się w odległości 5 m. Gra się specjalną piłką, o lepszej przyczepności.

Rugby plażowe zdobywa coraz większą popularność na świecie. Poza turniejami towarzyskimi i pokazowymi odbywają się też prestiżowe komercyjne zawody. Pomysłodawcą turnieju jest Śremska Grupa miłośników gry w rugby czyli RGB Śrem. Zapraszamy więc wszystkich chętnych do oglądania zmagań śremskich rugbistów 27 sierpnia na plażę miejską, o godzinie 10:00 startuje turniej.

Zgłoszenia drużyn przyjmujemy pod adresem mailowym –  rgbsrem@gmail.com natomiast regulamin turnieju znajdziecie TUTAJ
Kontakt – 506 329 861

Rugby 2016
Rugby 2016
Skip to content