Festyn Rowerowy – 28 maja 2016

28 maja 2016r. Spółka Śremski Sport zorganizowała w Parku im. Puchalskiego w Śremie Festyn Rowerowy, w ramach którego zostały przeprowadzone wyścigi rowerowe dzieci przedszkolnych i szkolnych. O godz. 16:30 Prezes Śremskiego Sportu Daniel Cicharski dokonał uroczystego otwarcia zawodów rowerowych.

Dzieci podzielone zostały na IV kategorie wiekowe:
I kategoria – przedszkolaki
II kategoria – I – II klasa szkoły podstawowej
III kategoria – III – IV klasa szkoły podstawowej
IV kategoria – V – VI klasa szkoły podstawowej
W wyścigach udział wzięło 109 dzieci, wśród których najliczniejszą grupą byli najmłodsi.

Oprócz wyścigów rowerowych dzieci mogły skorzystać z dmuchanych atrakcji, „Pan Balonik” dla wszystkich chętnych wyczarowywał niesamowite kształty z dmuchanych baloników, malowanie buziek cieszyło się dużym zainteresowaniem, a puszczane bańki mydlane w rozmiarze XXL przyciągały uwagę wszystkich osób. Dodatkowo, dzięki uprzejmości straży miejskiej każdy mógł oznakować swój rower.

Uroczyste podsumowanie wyścigów oraz wręczenie nagród dla zwycięzców odbyło się o godz. 18:30.
Nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy w każdej kategorii wiekowej z uwzględnieniem podziału na dziewczynki i chłopców zostały ufundowane przez: Urząd Miejski w Śremie, firmę Green Bike w Śremie i Spółkę Śremski Sport.
Wszystkie dzieci startujące w wyścigach otrzymały bidony i pamiątkowe medale, natomiast impreza zakończyła się o godz. 19.00.

Festyn finansowany był ze środków budżetowych gminy Śrem. 

Skip to content