W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Śremie już po raz 24!

W całej Polsce 10 stycznia odbyła się impreza charytatywna, z której zebrane środki przeznaczone są na zakup sprzętu medycznego do polskich szpitali, a pomysłodawcą i głównym organizatorem już od 24 lat jest Jurek Owsiak.

W Śremie ideę WOŚP oraz organizację lokalnego finału prowadzi Śremska Grupa Nieustannych Optymistów – Krówka Mała z Grzegorzem Pawlakiem na czele. W tym roku zebrane środki przekazane zostaną na zakup urządzeń medycznych do oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej dla seniorów. Przez 23 lata działalności, Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny wydając blisko 650 mln zł zebranych w corocznych Finałach. W śremskim szpitalu znajduje się sprzęt za kilkaset tysięcy złotych.Finał WOŚP czyli Letnia Zadyma w Środku Zimy,  w tym roku po raz pierwszy zawitała na nowym targowisku w Śremie. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć przedstawicieli Śremskiego Sportu. Instruktorzy  fitness prowadzili rozgrzewkę dla biegaczy przed 5 Biegiem Policz się z cukrzycą gdzie metę biegu przekroczyło 116 osób, a którego organizatorem była grupa Runner’s Power. O godzinie 15:00  wystartował maraton Spinning gdzie w trakcie dwugodzinnej jazdy „kręciliśmy kołami aż do Warszawy”. Dodatkowo zyski z wejść na lodowisko w godzinach od 13:00 do 15:30 przeznaczone zostały na Orkiestrę. Poza tym na placu targowiska pojawiły się służby mundurowe, Drużyna Szpiku, klub HDK, Fun Factoria, Klub sportowy Warta, wiejska zagroda i tramwaj konny a na scenie mogliśmy zobaczyć Jazz Meta, wokalistki studia Melody, DJ Ricken, zespół Chmura z Głogowa, Old Garret i Ufly z Poznania.

Od 8:30 przez ponad 7 godzin ulicach Śremu kwestowało blisko stu wolontariuszy, a troje z nich zostało wyposażonych w terminale do transakcji bezgotówkowych. W tym roku oprócz młodzieży kwestowali również seniorzy. W puszkach wolontariuszy śremskiego sztabu znajdowały się ponad 44 tysiące złotych. To bardzo dobry wynik, bo zwykle było to ok 25-30 tysięcy złotych. Ostateczny wynik organizatorzy finału w Śremie podają we wtorek lub środę. Pewne jest, że zebrana suma przekroczy 50 tysięcy. – czyt. isrem.pl

Finał WOŚP
Finał WOŚP
Finał WOŚP
Finał WOŚP
Skip to content