Hartuj się!

Bieganie zimą nie należy do najprzyjemniejszych. Ciężko jest się wtedy zmotywować i podjąć jakąkolwiek próbę ruszenia się z kanapy. Na samą myśl o półgodzinnym zakładaniu kolejnych warstw rzeczy odechciewa na się wychodzenia na trening. Jednak ci, którym udało się przeskoczyć przez każdą wymyśloną przeszkodę wiedzą, jaką przyjemnością jest zakończony w mrozie trening!

Nie jest łatwo! A o tym, jak jest ciężko mówią też znani sportowcy. Jednak nie ma co narzekać, wystarczy tylko odpowiednio przygotować się na każdą ewentualność. Deszcz, śnieg, grad i wichura – przed tymi katastrofami przyrodniczymi należy wyposażyć się w czapki zimowe! Świetnie sprawdzą się zarówno podczas długich, jak i krótkich treningów.

Każdy biegacz wie, że przede wszystkim należy zadbać o stopy, ręce oraz głowę. Te trzy części ciała są niezwykle ważne w przypadku dobierania odzieży na chłodne treningi. Po pierwsze ciepłe, termoaktywne skarpetki potrafią zdziałać cuda. Są biegacze, którzy biegają w zwykłej bawełnie i udają, że ten problem ich nie dotyczy. Jednak większość butów do biegania robiona jest z delikatnych siateczek, które przepuszczają powietrze. Pierwsze kilometry na treningu potrafią skutecznie odebrać przyjemność z biegania, dlatego warto zaopatrzyć się w skarpetki, które pomogą zachować odpowiednią temperaturę ciała i nie dopuszczą do odmrożenia kończyn.

Po drugie głowa. Czapki zimowe dla biegaczy są istotnym elementem stroju. Pozwalają trzymać zatoki oraz uszy w cieple i dzięki temu nie będzie biegaczom znany ból przy nachylaniu się. To nie jest łatwy do pokonania problem. Zatoki potrafią męczyć przez bardzo długi czas, dlatego osoby wrażliwe powinny zapoznać się z ofertą czapek zimowych i wybrać tę jedną dla siebie. Są również specjalne czapki do biegania dla kobiet, które posiadają otwór na koński ogon. Jest to niezwykle wygodna funkcja nakrycia głowy, która nie tylko nie psuje fryzury, ale również uniemożliwia spadanie i zsuwanie się na oczy.

Kolejną ważną rzeczą są rękawiczki. Osoby o wrażliwych dłoniach powinny mieć zawsze przy sobie chociażby parę wykonaną z cienkiego materiału nieprzepuszczającego powietrza. Umożliwi to zachowanie stałej temperatury ciała, zapobiegnie odmrożeniom i nieprzyjemnym skutkom wiatru oraz mrozu. Rękawiczki są bardzo przydatne i warto mieć w swojej szafie choć jedną porządną parę, która uratuje niejeden trening.

Hartuj się!
Hartuj się!

Czapki zimowe, rękawiczki, czy skarpetki to tylko akcesoria, należy również pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się w ciepłą bieliznę termoaktywną, która ochroni wrażliwe miejsca przed przeziębieniem i pozwoli cieszyć się nawet długimi wybieganiami w ujemnych temperaturach.

Jeżeli jesteś biegaczem to doskonale wiesz, czym jest bieganie niezależnie od pogody. Kiedy próbujesz mieć silniejszy charakter od wiatru i być bardziej niezrównany niż wszystkie żywioły razem możesz mieć problem, jeżeli nie będziesz posiadał odpowiedniego stroju do biegania. Zaopatrz się w porządną czapkę, rękawiczki, skarpetki oraz bieliznę termoaktywną, a nic nie będzie Cię w stanie pokonać!

Autor artykułu
Tekst przygotowany przez sklep Buff.pl – chusty, opaski do biegania i bandany producenta Buff.

Skip to content